Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Uzņemšana

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad vasaras uzņemšanu sāk ar maģistra studiju programmām. Sākot no 1. jūnija, visi studētgribētāji aicināti reģistrēties RSU elektroniskās pieteikšanās sistēmā uznemsana.rsu.lv. Kopskaitā šogad augstskola piedāvā 28 veselības aprūpes un sociālo zinātņu maģistra studiju programmas gan RSU, gan RSU Liepājas filiālē, tostarp četras studiju programmas angļu valodā. Šovasar RSU plāno uzņemt vairāk nekā 500 maģistrantu.

Studētgribētājiem, kurus interesē medicīnas un veselības aprūpes studiju virziens, šovasar pieejamas studiju programmas fizioterapijā, rehabilitācijā, uzturzinātnē, klīniskajā farmācijā, māszinībās, sociālajā darbā, sabiedrības veselībā, supervīzijā, mākslas terapijā, psiholoģijā un veselības psiholoģijā. Topošajiem maģistrantiem RSU piedāvā arī izteikti starpdisciplināras programmas veselības komunikācijā un veselības vadībā. Savukārt RSU sociālo zinātņu fakultātes aicina tos, kurus saista maģistrantūra tiesību zinātnē, mediju studijās, sabiedriskajās attiecībās, sociālajā antropoloģijā, socioloģijā, starptautiskajās attiecībās un reģionālajā politikā, kā arī starptautiskajā mārketingā un biznesā. Angliski RSU šovasar piedāvā četras studiju programmas: Health Management, International Governance and Diplomacy, Public Health un Rehabilitation.

Tos, kuri savu programmu vēl nav izvēlējušies, RSU aicina noskatīties Atvērto durvju dienas raidījumu, kur Mārtiņa Dauguļa vadībā mācībspēki un studenti no piecām RSU fakultātēm iepazīstina ar studiju saturu un vidi, pētniecības iespējām un karjeras izaugsmes ceļiem pēc maģistra grāda iegūšanas.

Šāgada uzņemšanas kalendārs paredz, ka elektroniski pieteikties izvēlētajām programmām sistēmā uznemsana.rsu.lv iespējams no 1. jūnija līdz 10. jūlijam. Savukārt pieteikumu apstiprināšana no RSU puses notiks no 1. līdz 10. jūlijam.

Šīsvasaras jaunums ir iespēja visu uzņemšanas procesu veikt attālināti, piesakoties studijām ar latvija.lv autorizācijas starpniecību, bet līgumu slēgt, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Aicinām studentus izmantot iespēju visu uzņemšanas procesu kārtot elektroniski, vienlaikus atgādinot, ka drošs elektroniskais paraksts iegūstams nedēļas laikā, piesakoties www.eparaksts.lv.

Paralēli maģistra studiju programmām RSU 1. jūnijā sākusies un līdz 14. augustam norisināsies e-uzņemšana astoņās doktorantūras programmās: Farmācija, Juridiskās zinātnes, Komunikācijas kultūra un multimediji, Medicīna, Politikas zinātne, Psiholoģija, Socioloģija un Vadībzinātne. Šajās programmās dokumentu pieteikumu apstiprināšana notiks no 22. jūlija līdz 14. augustam.

Savukārt elektroniskā pieteikšanās studijām rezidentūrā notiek no 1. jūnija līdz 8. jūlijam e-uzņemšanas sistēmā uznemsana-rezidentura.lv, bet elektronisko pieteikumu apstiprināšana no 2. līdz 8 jūlijam.

Kā liecina Kantar Latvijas augstskolu pētījuma rezultāti, RSU jau ceturto gadu pēc kārtas ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU šogad ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, starp citām augstākās izglītības iestādēm izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū. Plašāka informācija.