Pārlekt uz galveno saturu
Doktorantu stāsti
Studentiem
Doktorantiem

Turpinām piecu stāstu sēriju par pieciem aizrautīgiem, drosmīgiem cilvēkiem, kuri metuši izaicinājumu sev un pieņēmuši lēmumu, uzsākot kāpienu, kas savā ceļā prasa gribasspēku, izturību un elastību grūtību pārvarēšanā, bet pretī sniedz jaunus, aizraujošus atklājumus, komandas pleca drošību un reibinošus horizontus, par ko dzirdam no alpīnistiem – virsotņu kāpējiem. Tomēr ne vienmēr, lai uzkāptu virsotnē, ir jāpako ceļasoma, to var izdarīt, iestājoties doktorantūrā.

Šajā sērijā piedāvājam mūsu jauno doktorantu atbildes uz pirmajiem svarīgajiem jautājumiem, kas varbūt ir aktuāli arī tev, ja domā, ka akadēmiskais alpīnisms ir aizraujoša nodarbe un ka sasniegt virsotni ietilpst tavā dzīves plānā.

Šo ciklu turpina Ance Bārzdiņa – doktorante farmācijā.

Kā tu  izvēlējies doktorantūras tēmu?

Jau pamatstudiju laikā sāku interesēties par pētniecības iespējām RSU Farmācijas fakultātē. Man tika dota iespēja izstrādāt savu pētniecisko darbu, iepazīties ar galvenajiem pētniecības virzieniem, kā arī saprast, kura tēma mani interesē padziļināti.  Studējošā pētnieciskā darba veiksmīga izstrāde deva tālāku motivāciju turpināt pētniecības ceļu.

Kā students jau tiku piesaistīta Baltijas Biomateriālu ekselences centra projektam, kura pētījumu jomas – biomateriāli un inovatīvas zāļu piegādes sistēmas - man likās sevišķi saistošas un perspektīvas.

Ance Bārdziņa
Ance Bārzdiņa. Foto no privātā arhīva

Konsultējoties ar promocijas darba vadītājām un ņemot vērā manu pieredzi un prasmes pētnieciskā darba izstrādē, formulējām doktorantūras tēmu un izstrādājām pētījuma plānu. 

Kā tu atradi promocijas darba vadītāju?

Viena no manām promocijas darba vadītājām, Dr.Sc.Ing. Agnese Brangule jau vadīja manu studējošā pētniecisko darbu. Mums izvērtās ļoti pozitīva sadarbība. Kad jau bija radušās idejas promocijas darbam, A. Branguli uzrunāju par iespējām turpināt sadarbību doktorantūras laikā. Mana promocijas darba tēma ir starpdisciplināra - nepieciešamas gan ķīmijas, gan farmācijas zināšanas. Es ļoti augstu novērtēju profesores Daces Banderes zināšanas un pieredzi farmācijas jomā, tādēļ uzrunāju arī viņu. Tādējādi ieguvu divas lieliskas promocijas darba vadītājas, kuru padomi, atbalsts un pieredze ir neatsverami mana darba izstrādē. 

Kā tu izvēlējies augstskolu un programmu?

Esmu liela Rīgas Stradiņa universitātes patriote. Šeit pabeidzu pamatstudijas programmā “Farmācija”, turklāt jau vairākus gadus universitāte ir mana darba vieta.

Studiju laikā arī sapratu, cik plašas pētniecības iespējas farmācijas nozare paver. Ļoti novērtēju RSU studiju vidi, augstos universitātes standartus un zinošos mācībspēkus.

Tādējādi studiju turpināšana RSU doktorantūras programmā “Veselības aprūpe”, apakšprogrammā “Farmācija” bija pašsaprotams lēmums, kuru ne brīdi neesmu nožēlojusi.

Ance Bārdziņa
Foto no privātā arhīva

Tavi ieteikumi, kā izstrādāt pieteikumu

Noteikti iesaku laicīgi sākt sagatavot pieteikumu, jo procesā rodas jautājumi, uz kuriem jāspēj atrast atbildes, kā arī rūpīgi jāizpēta līdz šim veiktie pētījumi atbilstošajā jomā. Noteikti jāņem vērā promocijas darba vadītāju ieteikumi. Un, protams, jāveic skaidra tēmas un mērķa definēšana sev. Ja pašam būs skaidrs, kādēļ un ko gribi izdarīt, šo ziņu tālāk nodot uzņemšanas komisijai jau būs daudz vieglāk. 

Ko tu novērtē RSU?

Es ļoti novērtēju mācību atmosfēru, atbalstu un tik augsti uzlikto latiņu gan studentiem, gan darbiniekiem, kas ļauj katram justies lepnam būt daļai no RSU. Zinātniskā personāla sasniegumi pēdējos gados parāda mūsu milzīgo potenciālu ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā līmenī. Īpaši novērtēju arī infrastruktūras straujo attīstību. Mūsu jaunais Farmācijas studiju un pētniecības centrs ar jaunām laboratorijām, iekārtām un tehnoloģijām paver milzīgas pētniecības iespējas ne tikai farmācijas, bet arī medicīnas un citu jomu pētījumiem.