Pārlekt uz galveno saturu

Ar bagātu vēsturi un mūsdienīgu pieeju Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) piedāvā augstākās kvalitātes studijas un praktiskās iemaņas sporta un veselības jomā, nodrošinot studentiem ceļu uz veiksmīgu karjeru.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas lēmumu, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA)  šā gada 1. jūlijā integrēta RSU, saglabājot tās identitāti, zīmolu, kā arī akadēmisko un zinātnisko brīvību. LSPA darbojas kā atsevišķa struktūrvienība Rīgas Stradiņa universitātes veselības studiju prorektora asociētā profesora Andra Skrides pakļautībā un direktora pienākumu izpildītāja asociētā profesora Kalvja Ciekura vadībā. Tās oficiālais nosaukums ir Rīgas Stradiņa universitātes Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

LSPA ir vadošā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas specializējas sporta un veselības izglītībā. Ar vairāk nekā 103 gadu pieredzi, LSPA piedāvā augstas kvalitātes studiju programmas, kas apvieno teorētiskās zināšanas ar praktisko pieredzi, lai sagatavotu topošos sporta un veselības aprūpes profesionāļus, sporta pedagogus, kā arī valsts aizsardzības mācības skolotājus.

Līdzīgi kā iepriekš arī turpmāk LSPA misija būs veicināt sporta un veselīga dzīvesveida attīstību, nodrošinot izcilu izglītību un veicinot pētījumus, kas sekmē sporta zinātni un inovācijas. LSPA strādā, lai sagatavotu kompetentus un motivētus speciālistus, kas spēj ietekmēt sporta un veselības nozari gan Latvijā, gan pasaulē.

Priekšrocības

  • Augsta akadēmiskā kvalitāte LSPA lepojas ar pieredzējušiem mācībspēkiem un mūsdienīgām studiju metodēm gan teorētiskajās, gan praktiskajās nodarbībās
  • Praktiskā pieredze Mūsu studenti iegūst praktiskās iemaņas sadarbojoties ar sporta klubiem, skolām un veselības centriem
  • Starptautiskā sadarbība LSPA aktīvi piedalās starptautiskās apmaiņas programmās, nodrošinot studentiem iespējas studēt un praktizēties ārvalstīs
  • Inovatīva pētniecība Mūsu pētniecības centri veicina jaunus atklājumus sporta zinātnē, veselības veicināšanā un rehabilitācijā

Sporta infrastruktūra

LSPA ir nodrošināta ar plašu sporta infrastruktūru, kas ietver sporta spēļu zāles, smagatlētikas zāli, vingrošanas zāles, cīņas sporta zāles u. c. Šī infrastruktūra nodrošina studentiem iespēju attīstīt savas praktiskās prasmes dažādos sporta veidos.

LSPA absolventi strādā par sporta pedagogiem, treneriem, fizioterapeitiem, sporta vadītājiem un rekreācijas speciālistiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

LSPA tīmekļa vietne