Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par programmu

Studiju virziens:
izglītība, pedagoģija un sports
1. cikla (Bakalaura) studiju programma
akreditēta līdz
Iegūstamais grāds vai kvalifikācija:
profesionālais bakalaurs sporta zinātnē un izglītības un sporta darba speciālista kvalifikācija
Valoda: Latviešu
Apjoms kredītpunktos/ECTS: 160/240
Lekciju norises vieta: Rīga
4 gadi

4,5 gadi *


Vietu skaits:
maksas
2300 EUR/gadā

1984 EUR/gadā*

*Nepilna laika studijas

Vienīgā studiju programma Latvijā, kura piedāvā iegūt pēc izvēles divas no četrām iespējamām kvalifikācijām:

  • sporta veida vecākais treneris,
  • sporta skolotājs,
  • vadītājs (menedžeris) sporta jomā,
  • rekreācijas speciālists.

Divu kvalifikāciju apguve paver programmas absolventiem plašākas iespējas darba tirgū, paplašinot darba piedāvājumu klāstu visa Latvijas teritorijā – ir iespēja strādāt skolās, sporta skolās, sporta klubos, sporta federācijās un citās sporta organizācijās, kā arī pašvaldībās.

Studiju vide, saturs un metodes

Studiju vide

Studijas norisinās galvenokārt divu veidu studiju vidē: teorētiskās lekcijas un nodarbības notiek auditorijās, bet aptuveni pusi no studijām veido praktiskās nodarbības, kas notiek prasībām pielāgotās sporta zālēs, baseinā, manēžā un citās sporta telpās. Studiju process tiek organizēts sporta veidam pietuvinātos āra apstākļos (slēpošana, tūrisms un orientēšanās). Studiju vide ir pielāgota iespējami labākiem studiju sasniegumiem sporta zinātnē, ko nodrošina katras RSU LSPA katedras docētāju zinātniskais darbības virziens, ko praktiski var īstenot studiju vietā, katedrās un LSPA laboratorijā.

Studiju saturs

1. studiju gads

Pirmajā studiju gadā studējošie apgūst obligātos kursus kā Anatomija, Bioķīmija, Fizioloģija, Vispārīgā psiholoģija; paralēli tiek apgūts uzņēmējdarbības profesionālo kompetenču studiju kursu modulis (Lietvedība, Vadības teorija, Projektu izstrāde, Tiesību pamati).

2. studiju gads

Otrajā studiju gadā katra kvalifikācija jau iet pirmajā praksē, un studējošie apgūst sportam specifiskus studiju kursus – Sporta teorija, Sporta bioķīmija, Sporta biomehānikas pamati, Sporta vadība. Pirmajā un otrajā studiju gadā studējošie apgūst mācīšanas zināšanas un kompetences sporta spēlēs studiju kursos Handbols, Basketbols, Florbols, Futbols u. c., kā arī studiju kursā Vieglatlētika tiek apgūti dažādu vieglatlētikas disciplīnu mācīšanas vingrinājumi, ko pēc tam izmantot savā profesionālajā darbībā.

3. studiju gads

Trešajā studiju gadā uzsvars tiek likts uz kvalifikācijas praksi un bakalaura darba tēmas izvēli, kā arī katra kvalifikācija apgūst specifiskus kvalifikācijai nepieciešamus kursus, visiem studentiem jāpiedalās nometnē studiju kursā Slēpošana.

4. studiju gads

Ceturtajā studiju gadā tiek nozares teorētiskās un specializācijas zināšanas katras kvalifikācijas specifiskos kursos, kā arī visiem obligātie kursi Hokeja pamati un didaktika, Atlētiskā sagatavošana un sociālā un saskarsmes psiholoģija.

Studijas noslēdz valsts pārbaudījumi katrā kvalifikācijā, kā arī bakalaura un diplomdarba aizstāvēšana.

Studiju kursi

Studiju metodes

  • Lekcijas
  • Praktiskās nodarbības
  • Referāti
  • Kolokviji
  • Praktiskie darbi
  • Semināri un grupu darbs
  • Mācību treniņu sastādīšana un vadīšana

Studiju programmas uzdevumi

  • Izglītot sestā līmeņa profesionālās kvalifikācijas izglītības un sporta darba speciālistus tautsaimniecībai un valsts drošībai nepieciešamajās nozarēs, kā arī sekmēt to konkurētspēju mainīgos sociālekonomiskajos apstākļos un starptautiskajā darba tirgū
  • Īstenot sporta zinātnei raksturīgu padziļinātu zināšanu apguvi (tostarp patstāvīgās mācīšanās prasmes), kas nodrošina iespēju izstrādāt jaunas vai pilnveidot esošās sistēmas, produktus un tehnoloģijas un sagatavo jaunrades, pētnieciskajam un pedagoģiskajam darbam sporta nozarē

Darba iespējas pēc studijām

Programmas absolventi var strādāt atbilstīgi izvēlētajai kvalifikācijai par sporta veida treneri sporta klubā vai sporta skolā vai par individuālu treneri, sporta skolotāju, pirmsskolas pedagogu, sporta organizāciju vai iestāžu vadībā (sporta skolas, sporta klubi, sporta federācijas, asociācijas), kā arī individuāli vai sadarbībā ar pašvaldībām un citām organizācijām organizēt dažādas rekreatīvas aktivitātes brīvā dabā, izmantojot Latvijā pieejamos resursus – apskates vietas, dabas objektus, tūrisma takas un citas ārējās vides sniegtās iespējas.

Uzņemšanas prasības

  • Vidējā izglītība
  • CE latviešu valodā, svešvalodā (var aizstāt ar starptautiska testa rezultātu) un matemātikā
  • Pilna laika studiju reflektantiem jākārto eksāmens fiziskajā sagatavotībā
  • Ģimenes ārsta izsniegta izziņa par atļauju nodarboties paaugstinātas fiziskas slodzes apstākļos

Programmas direktors

Kontaktinformācija