Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

ECTS:3
Kursa vadītājs:Lelde Metla-Rozentāle
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Informācijas un komunikācijas zinātne; Komunikācijas zinātne; Politikas zinātne; Sociālā antropoloģija; Tiesību zinātne; Uzņēmējdarbības vadība; Vadībzinātne
Valoda:Latviešu, Angļu
Studiju kursa apraksts Pilns apraksts, Pilna laika
Zinātnes nozare:Citas sociālās zinātnes, tai skaitā starpnozaru sociālās zinātnes un militārā zinātne

Mērķis

Šī kursa mērķis ir attīstīt starptautisko attiecību un politikas zinātnes maģistrantūras studentu spēju sistēmiski domāt un analizēt mūsdienu globālās krīzes, izprotot to savstarpējo saistību un ilgtermiņa sekas. Kurss piedāvā kompleksu pieeju, apvienojot sistēmdinamiku, U teoriju, haosa un pašorganizācijas principus, lai analizētu starptautiskās politikas procesus, konfliktus un globālās pārvaldības izaicinājumus. Studenti apgūs, kā pāriet no reaktīvām, ego-sistēmā balstītām pieejām uz proaktīvām un sadarbībā balstītām eco-sistēmas stratēģijām, izmantojot tādas metodes kā ietekmes kartēšana, dialoga apļi un prototipēšana. Kursa ietvaros studenti ne tikai teorētiski analizēs starptautiskās attiecības un globālās pārmaiņas, bet arī attīstīs praktiskas prasmes, kas nepieciešamas, lai strādātu politikas veidošanā, diplomātijā un starptautiskajās organizācijās.

Priekšzināšanas

Lai sekmīgi apgūtu kursu, studentiem ieteicamas pamatzināšanas par starptautiskajām attiecībām un politikas teoriju. Nav nepieciešamas specifiskas priekšzināšanas par sistēmisko pieeju procesu analīzei vai krīžu risināšanas metodiku.

Rezultāti

Zināšanas

1.Dziļa izpratne par sistēmisko pieeju globālo krīžu risināšanā.

Prasmes

1.Spēja pielietot sistēmisku analīzi un kritiskā domāšana – spēja identificēt, strukturēt un analizēt globālas krīzes, izmantojot sistēmisko pieeju un starpdisciplināras metodes.

Kompetences

1.Iemaņas stratēģiskā domāšanā un lēmumu pieņemšanā – spēja pieņemt informētas un sistēmiskas izvēles, ņemot vērā dažādu faktoru savstarpējo ietekmi globālo krīžu kontekstā.

Plānojums

Plānošanas periods:2025. gada rudens semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Starptautiskās attiecības un diplomātija32. cikla (Maģistra)Ierobežota izvēleElīna Fīrmane
Starptautiskās attiecības un diplomātija32. cikla (Maģistra)Ierobežota izvēleElīna Fīrmane