PREVENT IT – Riska pārvaldība un antibiotiku rezistences novēršana

Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
15.01.2019. - 14.01.2023.

PREVENT IT | Riska pārvaldība un antibiotiku rezistences novēršana ir Spēju veidošanas projekts augstākajā izglītībā (Higher Education Capacity Building project (CBHE)). Projekta norises ilgums ir četri gadi (2019-2023), un tas ir finansēts no Eiropas Komisijas Erasmus+ programmas (2014-2020) līdzekļiem. Projekta mērķis ir veicināt indivīda izpratni antibiotiku rezistences risku un nodrošināt atbilstošas izglītošanās iespējas.

Apraksts

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paredz, ka līdz 2050. gadam antibiotiku rezistence būs galvenais nāves cēlonis, apsteidzot vēža un cukura diabēta slimnieku nāves gadījumu skaitu kopā. PVO arī uzsver, ka zināšanas un izpratne par antibiotiku rezistenci ir jāuzlabo ar efektīvu komunikāciju, izglītību un apmācībām.

Prevent IT konsorcija veiktā sākotnējā pētījuma rezultāti liecina, ka līdz ar akadēmisko moduļu trūkumu par riska pārvaldību, Indijas sabiedrībā ir arī zema šīs problēmas apzināšanās. Eiropas universitātes sniedz palīdzību Indijas universitātēm un nevalstiskajām organizācijām jaunu mācību programmu par antibiotiku rezistenci izstrādē. Projekta mērķis ir risināt šīs problēmas ne tikai piedāvājot tiešsaistes kursus, bet arī izstrādājot izpratnes veidošanas sesijas, tostarp izmantojot sociālos medijus – radīt dzīvo laboratoriju, kurā varētu tikt apmācīti veselības zinātņu eksperti, studenti un veselības aprūpes personāls.

Projektā piedalās

• Chitkara University, Indija