Otrdien, 20. februārī, plkst. 18.30 Kalnciema kvartālā (Kalnciema iela 35) notiks Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras antropologu diskusija par migrāciju mūsdienu pasaulē un bloga Leduszeme, kurā apkopotas intervijas un citi materiāli par latviešu kopienu Islandē.

Blogs http://leduszeme.lv/ tapis kā RSU Komunikācijas studiju katedras komunikācijas, multimediju, fotogrāfijas studentu pētnieciskais projekts, aizvadītā gada jūnijā dodoties ekspedīcijā uz vairākām Islandes pilsētām, lai tiktos ar tur dzīvojošajiem latviešiem, portretētu viņus, dokumentētu viņu stāstus, pārdomas un idejas ar mērķi uz šī piemēra pamata dziļāk izprast migrācijas kontekstus, motīvus un vietu mūsdienu pasaulē.

Kādēļ cilvēki dodas prom no dzimtās vietas? Kas ir tie faktori, kas liek viņiem aizbraukt un faktori, kas pievelk jaunajā mītnes zemē? Vai vienmēr migrācijas pamatā ir ekonomiski vai politiski spiedīgi apstākļi, vai arī mums būtu jāakceptē un jārespektē, ka migrācija ir brīva indivīda izvēle globalizētā un mediju savienotā pasaulē? Diskusijas uzdevums ir projekta ietvaros iegūtās, blogā dokumentētās atziņas pārdomāt un pārrunāt plašākā un vispārīgākā perspektīvā, mēģinot lauzt ierastos aizspriedumus un negatīvo attieksmi, kas saistīta ar migrācijas uztveri sabiedrībā.

Vienlaikus būs apskatāma arī pop-up izstāde, kurā krāšņās Islandes ainavas, sadzīvi un latviešus Islandē savās fotogrāfijās būs dokumentējušas trīs pagājušā gada RSU Komunikācijas studiju katedras bakalaura programmas Fotogrāfija studentes un absolventes – Adelīna Draviņa, Renāte Šnore un Linda Ansone.

Sarunā piedalīsies RSU Komunikācijas studiju katedras maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija doc. Agita Lūse un pasn. Ieva Puzo, kā arī studente Adelīna Draviņa un Islandes latviete – sociālā darbiniece Zane Brikovska.

Pasākuma vadītāja: Ilva Skulte

Ieeja brīva.