Pārlekt uz galveno saturu

Dažādu iemeslu dēļ jautājumi par uzticamību zinātnei, zinātnes objektivitāti ir nonākušu plašākas uzmanības lokā. Bet kas īsti ir zinātne? Kā zinātne atšķiras no pseidozinātnes? Ko nozīmē kaut ko pierādīt zinātniski? Un kā mēs varam iegūt pierādījumus par kāda medikamenta efektivitāti medicīnā? Par šiem un citiem jautājumiem runāsim divu lekciju ciklā par zinātnes filozofiju.

1. lekcija. Ievads zinātnes filozofijā

26. maijā 15.30–17.00

Šajā lekcijā aplūkosim, kas ir zinātnes filozofija un ar kādiem jautājumiem tā nodarbojas? Sīkāk pievērsīsimies tā saucamajai demarkācijas problēmai – jautājumam, kā zinātne atšķiras no citām jomām, kas nav zinātne.

2. lekcija. Zinātnes filozofija medicīnā

9. jūnijā 15.30–17.00

Šajā lekcijā pievērsīsimies dažām zinātnes filozofijas problēmām, kas saistītas ar pētniecību biomedicīnā. Palūkosimies, kā no atsevišķie novērojumiem mēs nonākam pie secinājumiem par kāda medicīniskas metodes efektivitāti? Cik objektīva ir medicīna? Un vai nejaušināts kontrolēs pētījums ir pietiekams un nepieciešams veids, kā noskaidrot kādas metodes efektivitāti?

Par lektoru

Ivars Neiders ir Rīgas Stradiņa universitātes Humanitāro zinātņu katedras docents. Pasniedz kursus Bioētika un Pētniecības ētika. Kā vadošais pētnieks darbojas LZP pētījuma projektā Memento mori: Dzīves noslēgums, nāve un iztēlotā pēcnāve mūsdienu Latvijas iedzīvotāju dzīvespasaulē. Projekta ietvaros pēta jautājumus kas saistīt ar medicīniski asistētu nāvi un nāves jēdziena izpratni. Vairāku zinātnisku un populārzinātnisku publikāciju autors. Vairāki raksti par populārzinātniskām tēmām publicēti žurnālā Rīgas Laiks.

Docētājs

PIETEIKTIES

Telpa
tiešsaistē Zoom
Datums: -

Kontaktinformācija