Pārlekt uz galveno saturu

Rīgas Stradiņa universitātes vēstures muzejs augstskolas 70. jubilejas gadu sāk ar izstādi Augstskolas vēsture piecās muzeja kolekcijās! Izstādē varēs uzzināt par augstskolas vēsturiskā mantojuma mājvietu – RSU muzeju un tajā glabātajām piecām vēstures priekšmetu kolekcijām. Muzejs dibināts 2001. gadā, un pērnruden atzīmējām tā pilngadību.

Daļu krājuma ikdienā ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, interneta vietnē vēsture.rsu.lv un ikgadējās mainīgajās izstādēs, tomēr lielākā tā daļa atrodas muzeja krātuvēs. Muzeja krājums kalpo gan RSU reprezentācijai, gan pētniecības darbam. Interesenti ar to var iepazīties, piesakoties konsultācijai muzejā, un izmantot prezentāciju, publikāciju, izstāžu, visdažādāko audiovizuālo materiālu gatavošanai un dažkārt arī komercnolūkos.   

Patlaban RSU muzeja vēstures kolekcijās iekļauts ap 3000 vienību. Tie ir daudzveidīgi materiālie un nemateriālie priekšmeti: dokumenti, iespieddarbi, rokraksti, audioieraksti, videoieraksti, foto un kino materiāli, apbalvojumi, ceremoniālie un simboliskie priekšmeti, mēbeles un interjera priekšmeti, suvenīri un piemiņas lietas, apģērbi, tēlojošie muzeja priekšmeti, zīmogi u. c.

RSU muzeja krājums ir Nacionālā muzeju krājuma sastāvdaļa, un tajā glabātos priekšmetus iespējams skatīt arī Nacionālajā muzeju kopkatalogā (NMKK). Pagājušā gada nogalē muzejs saņēma Kultūras informācijas sistēmu centra atzinību par proporcionāli lielāko NMKK publicēto priekšmetu skaitu pret muzeja krājuma apjomu.

Izstādi Augstskolas vēsture piecās muzeja kolekcijās varēs apskatīt no 28. janvāra līdz 24. martam augstskolas galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16, vitrīnā pie aulas.

Norises vieta

Telpa
K korpuss, 1. stāva koridors

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: -

Kontaktinformācija