Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām ārstus uz Rīgas Stradiņa universitātes organizēto konferenci Covid un mēs šā gada 26. septembrī. Konferences mērķis – informēt par pandēmijas laikā gūto unikālo pieredzi diagnostikā, ārstēšanā, epidēmijai nozīmīga režīma nodrošināšanā, zinātniskās pētniecības sasniegumiem un jaunumiem, par vides nozīmi, individuāliem aizsarglīdzekļiem un citiem svarīgiem jautājumiem.

Lektoru vidū būs Latvijas vadošie pētnieki un ārsti, kas ārstēja Covid-19 pacientus, pieredzējuši vides speciālisti, kā arī citi Covid-19 problēmās un risinājumos iesaistītie kolēģi.

Interesējošos jautājumus un priekšlikumus aicinām iesūtīt iepriekš pa e-pastu iveta[pnkts]dauguleatrsu[pnkts]lv. Konferences laikā speciālisti sniegs atbildes un piedalīsies dalībnieku rosinātajā diskusijā.

Tā kā klātienes vietu skaits konferencē ir ierobežots un epidēmijas apstākļu diktēts, piedāvāsim iespēju piedalīties konferencē arī attālināti (izmantojot piekļuves paroles rīkā Panopto).

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 943 Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība par dalību konferencē tiek piešķirti tālākizglītības kredītpunkti. Sertifikāti tiks nosūtīti uz dalībnieka norādīto e-pasta adresi piecu darba dienu laikā.

Programma
Sēdes vadītāji: prof. Ludmila Vīksna, asoc. prof. Haralds Plaudis
9.00–9.30Zināmais – nezināmajā, teorētiskais – praktiskajāProf. Ludmila Vīksna, RSU
9.30–10.00Latvijā cirkulējošo SARS-CoV2 vīrusu genomu īpatnībasJānis Kloviņš, Latvijas Biomedicīnas pētniecības un studiju centra direktors
10.00–10.20Antivielu atbilde pret SARS-CoV2: dinamika, heterogenitāte un klīniskā nozīmeAija Linē, Latvijas Biomedicīnas pētniecības un studiju centra direktora vietniece
10.20–10.50Realitāte ar IAL lietošanu: ko, kāpēc un kādā veidā lietot; ieteikumi lietošanai, svarīgākie vides aspekti un nākotnes perspektīvaAsoc. prof. Ivars Vanadziņš, RSU
10.50–11.15Covid-19: tipiskas norises klīniskais gadījumsAsoc. prof. Gunta Stūre, RSU
11.15–11.35Covid-19: atipiskas norises klīniskais gadījumsAsoc. prof. Ieva Tolmane, LU
11.35–12.00Filma par individuālo aizsarglīdzekļu izmantošanu mediķiem, darbojoties ar Covid-19 pacientiemSagatavojis docents Reinis Balmaks, RSU
12.00–12.30Pārtraukums
Sēdes vadītāji: prof. Indra Zeltiņa, Oļegs Šuba
12.30–13.00Covid-19: smagas norises klīniskais gadījumsOļegs Šuba, RAKUS Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs
13.00–13.35Tipiskās radioloģiskās izmaiņas Covid-19 pacientiemAsoc. prof. Ardis Platkājis, RSU
13.35–13.55Laboratorās diagnostikas praktiskie aspekti un interpretācijas iespējasAsoc. prof. Jeļena Storoženko, RSU
13.55–14.25Latvijas laboratoriju praktiskās iespējas  SARS-CoV2 un Covid-19 specifiskajā diagnostikāSergejs Ņikišins, RAKUS laboratorijas galvenais speciālists
14.25–15.30Jautājumi, atbildes, diskusija

Dalības maksa

  • Klātienē – 10 EUR
  • Attālināti (Panopto) – 5 EUR

Informāciju par izvēlēto dalības formu (klātiene / attālināti) saņemsiet līdz 15. septembrim; tajā būs norādīta dalības maksa un bankas rekvizīti tās pārskaitīšanai līdz 21.09.2020. Dalība klātienē tiks noteikta reģistrācijas rindas kārtībā, proti, anketas iesūtīšanas secībā laika izpratnē.

 

Norises vieta

Telpa
aula un 1. auditorija

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums:

Kontaktinformācija