Rīgas Stradiņa universitātē 2019. gada 3. oktobrī notiks Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas organizētā konference veselības nozares speciālistiem pediatrijā 120 gadi ceļā uz izcilību, kurā prezentēs pēdējās desmitgades nozīmīgākos jaunumus Latvijas pediatrijas vēsturē – 17 izstrādātus algoritmus, klīniskos ceļus un rekomendācijas vecākiem, kas ļaus sasniegt vienoti augstu veselības aprūpes kvalitāti bērniem visā Latvijā.

Nozīmīgo darbu gada garumā veica Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti atbilstoši Nacionālā veselības dienesta pasūtījumam Veselības tīklu attīstības vadlīniju un kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izstrāde un ieviešana prioritāro veselības jomu ietvaros. Projekts paredzēja arī starptautisko un vietējo vadlīniju un tehnoloģiju analīzi, jaunu kvalitātes indikatoru izstrādi, kas palīdzēs monitorēt bērnu veselības aprūpi pēc vienotas pieejas visā Latvijā.

Turpmāk mediķiem Latvijā būs skaidri noteikta rīcība endokrīno slimību agrīnai diagnostikai; biežāko pārtikas nepanesību diagnostikā un ārstniecībā; drudža izvērtēšanā; akūtu augšējo un apakšējo elpceļu infekciju diagnostikā un ārstēšanā; sirds pataloģiju agrīnā diagnostikā; sevišķi maza svara bērnu aprūpē; jaundzimušo stabilizācijā un transportēšanā.

"Šī ir pirmā reize, kad izstrādāts vienots pacienta ārstniecības ceļš visos aprūpes līmeņos – sākot ar ģimenes ārstu rīcību, speciālistu rīcību slimnīcā, līdz pat rekomendācijām vecākiem," skaidro BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece, projekta vadītāja profesore Jana Pavāre, uzsverot, ka visi iesaistīte – gan ārsti, gan vecāki – bērna ārstniecībā rīkosies vienādi un vienoti. Katram ir skaidri noteikti pienākumi un zināma nākamā rīcība. Tas nozīmē, ka vecākiem būs lielāka skaidrība par bērna ārstēšanu un mediķi spēs vēl profesionālāk reaģēt noteiktu simptomu gadījumos, laicīgi koordinējot bērna ārstniecību dažādos veselības aprūpes līmeņos."

Labās prakses piemērs Latvijā vienota algoritma izstrādei un nozīmīgajiem ieguvumiem rodams 2013. gadā, kad Bērnu slimnīcā tika ieviests algoritms par sepses agrīnu diagnostiku un rīcību. Atpazīstot laicīgi sepses simptomus un ievērojot algoritmā noteikto rīcību, ar sepsi cietušo bērnu atrašanās ilgums intensīvās terapijas nodaļā samazinājās par 30 %, bet stacionārā par 41 %. Bērnu mirstība sepses dēļ samazinājās no 21 % līdz 7 %.

"17 izstrādātie algoritmi un klīniskie ceļi būs nozīmīgs lēciens bērnu ārstniecības kvalitātes uzlabošanā Latvijā. Klīniskie ceļi paredz arī attālinātas konsultācijas ne tikai profesionāļu starpā, bet arī izvērtējot pacienta veselības stāvokli. Šādos gadījumos ļoti noderēs izstrādātās rekomendācijas vecākiem, kuriem būs pieejama tieši tā pati informācija, kas ārstam saprotamos terminos. Rekomendācijās ir uzskaitīti simptomi un atbilstoša rīcība to gadījumā. Zinoši vecāki ir lielākais atbalsts mediķim bērna ārstniecībā, tādēļ rekomendācijas būs informācijas avots vecāku zināšanu pilnveidē par bērna veselību," stāsta Jana Pavāre.

Konference 120 gadi ceļā uz izcilību tiek organizēta Bērnu slimnīcas 120. jubilejas gadā un plāno uzņemt 600 veselības nozares profesionāļus, rezidentus, studentus un veselības vadības profesionāļus.

Konferences programma

Pieteikšanās konferencei

Norises vieta

Telpa
aulā, Senāta zālē, Hipokrāta auditorijā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: