nov
jan
RSU muzeja izstāde "Pierakstu jautājums"
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
blakus aulai

No 2017. gada 22. novembra līdz 2018. gada 26. janvārim Rīgas Stradiņa universitātes muzeja izstāžu stendā (Dzirciema ielā 16, blakus aulai) ir apskatāma izstāde Pierakstu jautājums. Tajā aplūkojami apmēram divdesmit dažādi ar studijām saistīti studentu un docētāju pieraksti.

Izstāde atspoguļo studiju procesa būtisku sastāvdaļu – prasmi veikt pierakstus un pēc tam tos izmantot – un uzdod jautājumu, kāpēc daudzi savas studiju laika burtnīcas glabā vēl ilgi pēc tam, kad ir nokārtoti pārbaudījumi un pabeigtas studijas.

Izstādē skatāmas gan teju 70 gadu vecas pierakstu klades, gan jaunāko laiku lekcijās rakstītās piezīmes. Blakus latviešu valodas eksemplāriem ir ārvalstu studentu pieraksti. Vai laiks un valoda ir ieviesuši būtiskas atšķirības? Spriediet un vērtējiet paši!

Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Mākslas terapija vadītāja Jana Duhovska uzskata, ka pierakstu veidošana ir radošs process, kurā liela nozīme ir komunikācijai un diskusijai, ideju salīdzināšanai. Taču tikpat nozīmīgs ir darbs vienatnē ar sevi – apkopojot, meklējot precīzākos vārdus, piefiksējot kopsakarības un radot savu izpratnes sistēmu. Pieraksti ir kā melnā kaste, kur piefiksēts būtiskais. Kastes saturu tā pa īstam atšifrēt var vien tās autors, un ,"iekāpjot citā laikā un citās kurpēs", kastes saturs iegūst citu jēgu un sniedz iespēju nākamajam radošajam procesam.

Norises vieta

Telpa