2020. gada 17. septembrī VCA poliklīnika tiešsaistē organizē diskusiju Svērsim sievietes veselību!, kurā piedalīsies vairāki Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji un pētnieki. Diskusiju vadīs filozofs, RSU asociētais profesors Vents Sīlis.

Diskusijas mērķis ir aktualizēt sabiedrībā jautājumus par to, kas sievietei Latvijā traucē pilnvērtīgi rūpēties par sevi un izmantot mūsdienu medicīnā sasniegto.

Ieaudzināta kautrība vai vieglprātīga vienaldzība, mātes un draudzenes neveiksmīgā pieredze vai pārliecība par savu taisnību, vēlme saņemt vislabāko pakalpojumu vai līdzekļu trūkums, nezināšana, kūtrība vai nepatiesas informācijas radīta neizpratne... Lai sieviete Latvijā būtu novērtēta un vesela, svarīgi izprast, kas īsti nosaka sievietes rīcību brīžos, kad vajadzīgs medicīniskais atbalsts, ārsta padoms, un kādas tam ir sekas?

Diskutēs:

• Gunta Ancāne, profesore, RSU Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja
  • Nora Ikstena, rakstniece
  • Jānis Eglītis, LU asociētais profesors, Medicīnas fakultātes vadošais pētnieks, Onkoloģijas katedras vadītājs
  • Karlīna Elksne, Veselības centru apvienības ginekoloģijas dienesta vadītāja
  • Inga Akmentiņa-Smildziņa, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja
  • Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras docente, Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece un zinātniskās padomes locekle

pievienoties tiešsaistei

Aicinām piedalīties anonīmā aptaujā par sievietes veselību!

Ja rodas jautājumi, sazinieties ar Līgu Ribkinsku e-pastā: liga[pnkts]ribkinskaatrepharm[pnkts]lv (liga[dot]ribkinska[at]repharm[dot]lv)

diskusija-sversim-sievietes-veselibu.jpg

Dalībnieki