7. novembrī pulksten 15 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notiks Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības rīkota sēde par fizikālās terapijas modalitāšu izmantošanas organizēšanu klīnikā. Sēdē aicināti piedalīties gan profesionālo apvienību pārstāvji, gan profesionālo studiju programmu vadītāji, kā arī pārstāvji no Veselības ministrijas un tās struktūrvienībām.

Normatīvo aktu regulējums attiecībā uz fizikālās terapijas modalitāšu izmantošanas klīnikā Latvijā nav pietiekami skaidrs un ierobežo to izmantošanu salīdzinājumā ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas praksi citās valstīs – šis modalitātes pēc FRM ārsta ordinācijām drīkst pielietot tikai FRM māsas un atsevišķas modalitātes no visas funkcionālo speciālistu grupas tikai fizioterapeiti, kaut arī pēc literatūras datiem šīs modalitātes ārstēšanā un rehabilitācijā izmanto arī ergoterapeiti, audiologopēdi u. c. rehabilitācijas speciālisti. Nav skaidrības arī par FRM ārstu pašu tiesībām pielietot fizikālās terapijas modalitātes, citu specialitāšu tiesībām šai jomā un ordinēt to izpildi FRM māsām, kā arī nav viennozīmīgs viedoklis par funkcionālo speciālistu tiesībām veikt fizikālās terapijas modalitāšu ordināciju FRM māsu izpildei. Fizikālās terapijas aparatūra gan kļūst tehniski pilnīgāka ar plašām iespējām daudzus procesus automatizēt un  izmantot ne tikai klīnikas apstākļos, bet kā palīgtehnoloģijas pacientu dzīvesvietā.

Šo jautājumu risinājums saistīts ne tik daudz ar tiesību izkārtojumu, cik ar apmācības saturu līdzdiploma un pēcdiploma profesionālās izglītības etapos un īpašu metodes sertifikātu iegūšanas nepieciešamību atsevišķām šīs grupas medicīnas tehnoloģijām. Svarīgi arī šo jautājumu risināšanu veikt multiprofesionālā vidē, meklējot pacientiem drošāko un izmaksu ziņā racionālāko risinājumus, vienlaikus rosinot izmaiņas mācību programmās un profesiju kompetenču aprakstos.

Sēdes rezultātā plānots sagatavot priekšlikumus Latvijā izmantojamo fizikālās terapijas modalitāšu saraksta precizēšanai, kā arī profesionālās kompetences līmeņus to izmantošanā.

Norises vieta

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: