Piektdien, 17. martā, notiks RSU Sabiedrības veselības institūta un Zobu terapijas un mutes veselības katedras kopīgi rīkots seminārs ekspertu darba grupas sanāksmes formātā. Seminārā piedalīsies zobārstniecības sabiedrības veselības ārvalstu speciālisti, kā arī Latvijas labākie veselības ekonomikas speciālisti.

Pasākuma mērķis ir izpētīt vērtībās balstītas zobārstniecības ieviešanas veicinātājus un šķēršļus Latvijā, lai attīstītu ilgtspējīgu veselības aprūpes sistēmu. Pasākumā plānots izstrādāt deklarāciju, kurā izklāstīta mutes veselības loma vērtībās balstītā veselības aprūpē Latvijā, uzsverot mutes veselības integrēšanas nozīmi kopējā veselības aprūpes sistēmā un veicinot uz pacientu orientētu pieeju zobārstniecības aprūpē. Nosakot galvenos faktorus, kas ietekmē vērtībās balstītas zobārstniecības ieviešanu Latvijā, un ieskicējot plānu mutes veselības integrēšanai vispārējās veselības aprūpes sistēmās, šā pasākuma mērķis ir uzlabot zobārstniecības aprūpes kvalitāti Latvijā un veicināt labākus veselības rezultātus pacientiem.

Seminārs paredzēts sabiedrības veselības speciālistiem, primārās veselības aprūpes speciālistiem, zobārstniecības sabiedrības veselības speciālistiem, kā arī akadēmiskajā vidē strādājošajiem zobārstiem un zobu higiēnistiem.

Programma (angļu val.)
9.00Bridging the Gap between Research and Practice: Leveraging Data-Driven Dentistry for Value-Based Healthcare
Sergio Uribe, RSU
9.15Implementation and Translational Research: FLPP Project IEVA
Ilze Maldupa, RSU
9.30Health Economics in Oral Health: Best Practices
Rodrigo Marino, University of Melbourne / RSU
9.45Prioritization, Incentives and Resource Use for Sustainable Dentistry (PRUDENT)
Ave Põld, University of Tartu / Charité Berlin / RSU
10.00Current Challenges in Integrating Oral Health in Primary Healthcare in Latvia
Egita Senakola, RSU
10.30Coffee break
11.00Value-Based Healthcare Approach in Dentistry
Daiga Behmane, Alina Dūdele, RSU
11.30Implementation Steps of Value-Based Healthcare in Dentistry in Latvia
Workgroups
12.30Coffee break
13.00Workgroup presentations
13.30Discussion, finalising main points of the proposed declaration
Semināra darba valoda – angļu.

Seminārs tiek organizēts FLPP projekta Uz pierādījumiem balstītu kariesa kontroles stratēģiju ieviešana bērnu zobārstniecībā Latvijā – pierādījumu pārneses pētījums (IEVA) ietvaros.

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
RSU Stomatoloģijas institūts, auditorija

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: