Gados vecāki cilvēki, īpaši tie, kuriem ir mazāk digitālo prasmju, COVID-19 laikā saņēma ierobežotus veselības aprūpes pakalpojumus. Seminārā runāsim par to, kā novecojošo iedzīvotāju veselība dažādās valstīs tika ietekmēta pirms COVID-19 pandēmijas un tās laikā, kā piesaiste darba tirgum dzīves laikā ietekmē pensiju ienākumus.

Pievērsīsimies arī trim nozarē svarīgām jomām, kas ir savstarpēji saistītas un darbojas kopā:

• vecumdienām draudzīgu sabiedrību,
  • integrāciju un uz indivīdu vērstiem pakalpojumiem,
  • vadību, plānošanu un koordināciju.

Mūsu pētījumi rāda, ka jāsāk plašs sadarbības projektu klāsts, pamatojoties uz vienošanos par veselības un sociālo pakalpojumu integrāciju reģionālajās teritorijās vai atsevišķās pašvaldībās, tāpēc aicinām politikas veidotājus, pilsonisko sabiedrību, pakalpojumu sniedzējus un pētniekus piedalīties seminārā un aktīvi piedalīties diskusijā, kuras mērķis ir apspriest tālāko rīcību saskaņā ar veselīgas novecošanas desmitgadi Eiropā.

Programma

14.00–14.40

Presentation of the most important findings on ageing in the Baltic States and Sweden

• Ieva Reine, PhD, senior researcher, Riga Stradiņš University, Statistics Unit, Latvia and associated researcher, Uppsala University, Department of Public health and Caring sciences, Sweden
  • Madara Miķelsone, researcher, Riga Stradiņš University, Statistics Unit, Latvia
  • Luule Sakkeus, PhD, Professor Estonian Institute for Population Studies Tallinn University, Estonia
  • Antanas Kairys, PhD, Professor, Institute of Psychology, Vilnius University, Lithuania

14.40–15.10

Health research utilizing health equity frameworks among the elderly in the Baltic nations

• Courtney M. Queen, Ph.D., Assistant Professor
    Fulbright Scholar at Rīga Stradiņš University, Public Health Institute, Latvia
    Director for Undergraduate Studies
    Graduate School of Biomedical Sciences
    Department of Public Health, Texas Tech University Health Science Center, Lubbock, Texas, U.S.A.

15.10–15.30

Kafijas pauze

15.30–16.00

Impact of unpaid care (children and old age) on pension income, a comparison of 5 countries

• Tanja Kirn, PhD Assistant Professor
    University of Liechtenstein

16.00–16.30

Respect and Dignity – Integrated health and social services for older persons

• Halldór S. Guðmundsson, Associate professor
    Faculty of Social Work, University of Iceland, Iceland

16.30–17.30

Diskusija ar visiem semināra dalībniekiem un apmeklētājiem

Seminārs tiek organizēts projekta Veselīgas novecošanas, labklājības un sociālās drošības veicināšana, EEA-GRANT-2005, ietvaros.

Pētījuma Sabiedrības novecošanās izaicinājumi Baltijas jūras reģionā (projekta/līguma nr. 1.1.1.2/VIAA/3/19/540) atbalstītājs – Fulbright Scholar Program.

eea-and-norway_grants1.png

ziemelvalstu_ministru_padome_lv.png

Norises vieta

Telpa
Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: