RSU EK Apvārsnis 2020 pētniecības un inovācijas programmas atbalstītā projekta Tīklošanās nepilnību samazināšana starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un starptautiski vadošajiem partneriem vīrusu infekciju izraisītu autoimūno slimību pētniecībā (VirA) ietvaros organizē semināru Zinātnisko rakstu sagatavošanas kvalitātes paaugstināšana (Enhancement of scientific manuscripts preparation quality).

logo-vira.jpg

Darba valoda: angļu.

Semināra programma ietver dažādus zinātniskā raksta sagatavošanas posmus, sākot no piemērotākā nosaukuma izvēles, kopsavilkuma un ievada rakstīšanas līdz pat atsauču saraksta sagatavošanai. Tiks veikta noteiktu zinātnisko publikāciju analīze, atvēlēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Programma

Semināra vadītājs: profesors Jehuda Šēnfelds (Šebas Medicīnas centrs, Izraēla)

8.30–8.50Dalībnieku reģistrācija
8.50–9.00Semināra atklāšana un ievadvārdi
Agrita Kiopa, zinātņu prorektore
Prof. Modra Murovska, projekta koordinatore
9.00–9.30How to choose the title of the article and the most important points of the article
9.30–10.00How to write the abstract and the introduction
10.00–10.30What is important in “Material and methods” and in “Results”
10.30–11.00How to write a “Discussion”
11.00–11.30How to choose the Reference list
11.30–12.00What is the difference between a Review article and an Original article
12.00–13.00Pusdienu pārtraukums
13.00–14.30Analysis of 2 example articles in preparation by VirA Team members
14.30–16.00Planning the articles to be written in the framework of VirA grant by RSU team:
  1. EBV and autoimmunity;
  2. Helicobacter pilori and autoimmunity;
  3. Herpes viruses and autoimmunity.

Laipni aicināti piedalīties visi interesenti!

Tā kā vietu skaits klātienē ir ierobežots, dalība tiek organizēta divos veidos:

• klātienē, Hipokrāta auditorijā, pirmajiem 50 reģistrētajiem dalībniekiem;
  • attālināti, platformā Zoom.

Lūdzam norādīt atbilstīgo dalības veidu reģistrācijas anketā.

Atbilstīgi LR noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem dalība seminārā klātienē atļauta tikai personām ar derīgu Covid-19 sertifikātu. Pasākuma laikā jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2–FFP3 vai KN95.
Datu apstrāde

Nolūkā nodrošināt semināra dalībnieku personas datu korektu apstrādi, informējam, ka semināra pasākumos var tikt apstrādāti dalībnieku personas dati – uzņemtas fotogrāfijas, veikts balss vai video ieraksts. Jūsu personas dati var tikt izmantoti RSU leģitīmo interešu nodrošināšanai – sabiedrības informēšanai, RSU leģitīmo interešu nodrošināšanai komunikācijas aktivitātēs, mārketinga un sakaru aktivitātēs (tostarp materiāla sagatavošanai un ievietošanai sociālajos tīklos).

Notikuma vietā var tikt uzņemti fotoattēli un video, kā arī var notikt video straumēšana tiešraidē. Šādā gadījumā pie pasākuma ieejas tiek novietotas informatīvas zīmes, kas informē, ka notikumu laikā tiek uzņemti fotoattēli un video vai notiek video straumēšana. Personas fotoattēlus un video var izlikt RSU mājaslapā un/vai sociālajos tīklos, kā arī masu medijos.

Jūsu dalība seminārā ir pilnīgi brīvprātīga. Ja esat piekritis piedalīties seminārā, jūs esat tiesīgs jebkurā laikā apturēt savu dalību. Turklāt jums ir tiesības pieprasīt piekļuvi personas datiem, tiesības labot vai dzēst personas datus, kā arī iebilst pret veikto apstrādi vai pieprasīt personas datu pārsūtīšanu. Plašākai informācijai par personas tiesībām un iespēju iebilst pret personas datu apstrādi: https://www.rsu.lv/rigas-stradina-universitates-privatuma-p…

Ja iebilstat pret šādu personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt pa e-pastu personu[pnkts]datiatrsu[pnkts]lv.

Norises vieta

Telpa