Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rehabilitācijas fakultātes 25 gadu jubilejas pasākumu ietvaros RSU muzejs sadarbībā ar Latvijas Ergoterapeitu asociāciju 25. oktobrī pulksten 15.00 aicina muzeju darbiniekus un izstāžu rīkotājus uz pasākumu muzejā, lai kopīgi runātu par cilvēku ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem vajadzībām, apmeklējot pasākumus.

Ergoterapeits ir funkcionālais speciālists, kura pamata pienākums ir novērtēt vidi, identificēt tās resursus un ierobežojumus un palīdzēt rast risinājumus vides pārmaiņām tā, lai ikviens cilvēks, arī ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, spētu pilnvērtīgi iekļauties un piedalīties aktivitātēs. Arī muzeju un izstāžu videi būtu jābūt piemērotai un draudzīgai jebkuram – gan dažāda vecuma cilvēkiem, ievērojot viņu vajadzības, gan cilvēkiem riteņkrēslos, gan cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, gan ikvienam citam.

Pārzinot un izmantojot universālā dizaina principus, ergoterapeits var palīdzēt atrast labākos risinājumus, kas rada ikvienam ērtu, pieejamu vidi, uztveramu un saprotamu informāciju un dod iespēju droši, pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, apmeklējot muzejus un izstādes.

Pasākuma laikā cilvēki ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem ergoterapeita pavadībā iepazīsies ar RSU muzeja vēstures ekspozīciju, novērtējot tās pieejamību, piemērotību un informācijas saprotamību. Ergoterapeits izglītos par vides pieejamības aspektiem un universālā dizaina priekšrocībām publiskajās telpās. Būs iespēja kopīgi diskutēt un meklēt iespējamos problēmu risinājumus.

Pasākuma mērķis ir radīt labāku izpratni par vajadzībām cilvēkiem ar invaliditāti, veicināt pozitīvas pārmaiņas vides pieejamības jautājumos, lai ikvienam būtu iespēja piedalīties un apmeklēt muzejus un izstādes.

Interaktīvais pasākums ar praktisko nodarbību muzeja ekspozīcijas telpā ilgs vienu stundu.

Aicinām intersentus sūtīt pieteikumus pa e-pastu muzejsatrsu[pnkts]lv.
Vietu skaits – ierobežots (25).

Norises vieta

Telpa
RSU muzejs

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: