Aicinām interesentus uz šāgada pēdējām Zinātnieku brokastīm, kur iepazīsimies ar dažādu jomu Eiropas pētniecības infrastruktūrām un to konsorcijiem, kas ir lieliskas tīklošanās platformas, jo tās apvieno zināšanas, datus, infrastruktūras, pētniecības resursus un pakalpojumus attiecīgā jomā, lai pētniekiem būtu iespēja veikt gan fundamentālus, gan lietišķus pētījumus, kā arī attīstīt jaunas tehnoloģijas un inovācijas.

Zinātnieku brokastīs tiks prezentētas pētniecības infrastruktūras, kurās Latvija ir dalībvalsts, kas nozīmē, ka visi Latvijas pētnieki, kuriem ir interese, var izmantot pilnu pakalpojumu klāstu.

Pasākuma noslēgumā atskatīsimies uz Zinātnes departamenta organizētās kampaņas Izgaismo savus panākumus – atspoguļo paveikto RSU zinātnes portālā! rezultātiem. Apbalvosim čaklākos pētniekus, palīgus, kā arī labākās struktūrvienības.

Prezentācijas

CLARIN – vienota valodas resursu un tehnoloģiju infrastruktūraInguna Skadiņa, CLARIN-LV nacionālā koordinatore, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta vadošā pētniece
BBMRI – Eiropas pētniecības infrastruktūra biobanku un molekulārās bioloģijas jomāsVita Rovīte, BBMRI nacionālā koordinatore, vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā
OPEN SCREEN – Eiropas ķīmiskās bioloģijas un zāļvielu atklāšanas infrastruktūras konsorcijsAigars Jirgensons, OPEN SCREEN nacionālais koordinators, direktora vietnieks zinātniskajā darbā Latvijas organiskās sintēzes institūtā
EATRIS – Eiropas augstākā līmeņa infrastruktūra pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnāZaiga Nora-Krūkle, EATRIS-Latvija koordinatore, RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta direktore

Norises vieta

Telpa
Senāta zālē / tiešsaistē, Zoom

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: