Pārlekt uz galveno saturu

Automatizēta roku mazgāšanas kvalitātes kontroles un kvalitātes novērtēšanas sistēma ar reāllaika atgriezenisko saiti

Projekta/līguma nr.
lzp-2020/2-0309
Projekta finansējums
100 389,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.12.2020. - 31.12.2021.

Mērķis

Izstrādāt automatizētu roku mazgāšanas kvalitātes kontroles un roku mazgāšanas kvalitātes izvērtēšanas sistēmu ar reālā laika atgriezenisko saiti.

Apraksts

Projekta aktualitāte

Infekciju izraisīta medicīniska kļūda ir 10 izplatītāko medicīnisko kļūdu sarakstā. Kā viens no galvenajiem cēloņiem šādas kļūdas esamībai ir ārstniecības personāla nepietiekami kvalitatīva roku mazgāšana pirms kontakta ar pacientu, kas savukārt var veicināt infekciju izplatīšanos.

Projekta uzdevumi

  1. Salīdzināt roku mazgāšanas kustības identificēšanas precizitāti starp (a) videokameru ierakstiem un (b) sensoru datiem no valkājamām ierīcēm ar inerciāliem sensoriem.
  2. Izpētīt, kā reālās pasaules roku mazgāšanas reģistrēšanas datu kopas paplašināt ar sintētiskiem datiem, lai atvieglotu ML klasifikatoru apmācību.
  3. Izpētīt labākos veidus un kairinātājus – audio, taustes vai vizuālos, lai sniegtu reālā laika atgriezenisko saiti medicīnas profesionāļiem par roku mazgāšanas procesa izpildi.
  4. Simulētā klīniskā vidē izvērtēt roku mazgāšanas sistēmas darbību, salīdzinot tās sniegto informāciju par mazgāšanas procesa kvalitāti ar datiem, kas iegūti no roku tīrības testiem, izmantojot UV starojumu.