Pārlekt uz galveno saturu

Baltijas -Vācijas Augstskolu birojs

Projekta/līguma nr.
FINANSĒŠANAS LĪGUMS NR. 2018/19
Projekta finansējums
3 145,00 EUR, grants 100 % apmērā no Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja
Projekta īstenošana
15.06.2018. - 20.11.2018.

Mērķis

Projektam ir divi galvenie mērķi:
1) veicināt izcilību neformalitātes pētniecībā, koncentrējoties uz diviem reģioniem - Eiropas Ziemeļaustrumu un Dienvidaustrumu daļu;
2) stratēģisko tīklu veidošana, lai veidotu un nostiprinātu pētniecības partnerības un mācību sadarbību nākotnē.

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, tiek plānoti šādi pasākumi:
1) Starptautiska konference par formālo institūciju un neformālo prakšu mijiedarbību Dienvidaustrumu un Ziemeļaustrumu Eiropā. Konferences rīkošanas pamatā ir premisa, ka trūkst salīdzinošu zināšanu par neformālajām institūcijām un praksēm abos reģionos. Konferences mērķis ir novērst šo plaisu un sapulcēt pētniekus, kuri veic pētījumus Dienvidaustrumu un Ziemeļaustrumeiropas valstīs, lai sekmētu sociālo zinātņu zināšanas par a) abiem reģioniem; b) daudzveidīgajām neformalitātes sejām mūsdienu pasaulē.
2) Tīklošanās seminārs, kura mērķis ir apspriest nākotnes sadarbības iespējas starp Vācijas un Baltijas antropologiem. Lai gan līdz šim sadarbība notikusi sporādiski un individuālā līmenī, seminārs nodrošinās iespēju stiprināt un institucionalizēt šos tīklus.

Apraksts

Rudenī RSU notiks starptautiska konference par neformalitāti

 

2018.gada 18. un 19. oktobrī RSU Sociālās antropoloģijas programmas mācībspēki aicinās uz starptautisku konferenci “Apzinot neformalitāti Dienvidaustrumeiropā un Ziemeļaustrumeiropā: antropoloģiski skatījumi” (Tracing Informality in Southeastern and Northeastern Europe: Anthropological Perspectives). Konference un ar to saistītie pasākumi pulcēs pētniekus no dažādām Vācijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas universitātēm.

Konferences galvenais mērķis ir veicināt izcilību neformalitātes pētniecībā, koncentrējoties uz diviem reģioniem – Eiropas Ziemeļaustrumu un Dienvidaustrumu daļu – par kuriem šobrīd trūkst salīdzinošo etnogrāfisko datu. Lai sasniegtu noteikto mērķi, konferences laikā uzaicinātie pētnieki prezentēs savus pētījumus par formālo un neformālo institūciju un prakšu mijiedarbību abos reģionos. Tādējādi konference sekmēs sociālo zinātņu zināšanu akumulēšanos gan par Dienvidaustrumeiropas un Ziemeļaustropas valstīm, gan arī par dažādajām neformalitātes sejām mūsdienu pasaulē.

Konferenci organizē RSU Sociālās antroploģijas programmas mācībspēki sadarbībā ar Maksa Planka Sociālās antropoloģijas institūtu (Max Planck Institute for Social Anthropology) un Latvijas Antropologu biedrību.

Konferences un ar to saistīto pasākumu rīkošanu atbalsta Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs. Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

Kontaktinformācija:

Ieva Puzo (ieva[pnkts]puzoatrsu[pnkts]lv (ieva[dot]puzo[at]rsu[dot]lv))