EASY GOV – laboratorijas pārvaldības platforma

Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.03.2021. - 28.02.2023.

Ieviešot laboratoriju pārvaldības platformu, EASY GOV projekta ietvaros iecerēts sasniegt šādus mērķus: 1) veicināt inovatīvu un efektīvu laboratoriju pārvaldības praksi, lai reaģētu uz COVID-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, 2) nodrošināt vienkāršu, efektīvu un lietderīgu pārvaldības rīku iestādēm, kurās ir laboratorijas, 3) veicināt pārredzamību un prasmju un kvalifikāciju atzīšanu, 4) veicināt organizāciju modernizāciju, 5) samazināt iestāžu darbības izmaksas un palielināt produktivitāti, 6) sekmēt labas laboratoriju prakses un pieredzes apmaiņu Eiropas un starptautiskā līmenī, veicinot internacionalizāciju, 7) stiprināt izglītības nozares izcilību un konkurētspēju, izmantojot plašāku starpvalstu sadarbību un sakaru veidošanu.

Apraksts

Priekšvēsture

COVID-19 pandēmija parādīja, ka nepieciešams integrēt tehnoloģijas, kas spēj veikt ātru un inteliģentu datu analīzi, lai atbalstītu laboratoriju pārvaldību. Iestādes gūs lielākus panākumus, ja veltīs lielāku uzmanību savu procesu sistemātiskai pārveidošanai, izmantojot labāko pārvaldības praksi.

EASY GOV projekts piedāvā vienkāršotu, inovatīvu un efektīvu laboratorijas pārvaldības platformu, lai atbalstītu laboratoriju veiktās darbības COVID-19 pandēmijas laikā. Projekta ietvaros tiek uzlabota laboratorijas pārvaldības prakse, samazinātas tās darbības izmaksas, palielina tās efektivitāti un veicina labu laboratorijas praksi.

Platforma ļauj pārvaldīt laboratorijas aprīkojumu, vielas, bioloģiskos resursus, laboratorijas atkritumus, laboratorijas telpas, pakalpojumus, laboratorijas drošību un apmācību, nodrošinot labu laboratorijas praksi un drošības kultūru.

EASY GOV projekta ietvaros tika radīti vairāki konkrēti produkti un iegūti vairāki rezultāti, tostarp

• projekta tīmekļa vietnes izstrāde;
  • īpašu intelektuālo rezultātu izstrāde, kas ļauj pārvaldīt laboratorijas aprīkojumu, vielas, bioloģiskos resursus, atkritumus, laboratorijas materiālus, laboratorijas telpas, pakalpojumus, drošību un apmācību, ņemot vērā inovatīvu praksi, kas jāpielieto COVID-19 pandēmijas apstākļos, un ietver demonstrācijas versijas rokasgrāmatas izstrādi;
  • vienkāršotas, pārliecinošas un inovatīvas laboratoriju pārvaldības platformas izstrāde, pamatojoties uz kopējām pamatnostādnēm, kas spēj veikt ātru un inteliģentu datu analīzi, lai atbalstītu laboratoriju pārvaldību.

Platforma izstrādāta, lai panāktu brīvu piekļuvi citām iestādēm, nodrošinot procesa pārnesamību un veicinot internacionalizāciju. Rezultāti izpaužas kā produktivitātes pieaugums iestādēs, samazinot laiku un izmaksas un palielinot personāla motivāciju.

• New Consulting - Information Systems, Lda, Portugāle
  • University of Thessaly, Grieķija