Health4EU – “Pozitīvas veselības” pieeja jūsu personīgā veselības stāvokļa uzraudzībai

Projekta/līguma nr.
2021-1-NL01-KA220-VET-000025229
Projekta finansējums
233 079,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2022. - 30.06.2024.

Projekta galvenais mērķis ir izstrādāt Eiropas mācību un apmācību moduli sociālās un veselības aprūpes studentiem, lai uzlabotu viņu pamatzināšanas, prasmes un kompetenci, atbalstot dažādu vecumu un klientu grupu cilvēku līdzdalību, izmantojot “Pozitīvas veselības” konceptu. “Pozitīva veselība” ir dinamisks veselības koncepts (euPREVENT 2017. gada kongress). Šī jaunā definīcija paredz, ka veselība ir spēja pielāgoties un spēt sevi pārvaldīt, saskaroties ar sociāliem, fiziskiem un emocionāliem izaicinājumiem. Šo projekta mērķi iespējams sasniegt, cieši sadarbojoties un intensīvi strādājot kopā ar projekta partneriem. Izvēlētas septiņas atbilstošas tēmas no sociālās un veselības aprūpes galvenajām klientu grupām: bērnu aprūpe, senioru aprūpe, aprūpe mājās, stacionārā aprūpe, arodveselība (pieaugušo aprūpe), personu ar īpašām vajadzībām aprūpe un garīgā/psihiatriskā aprūpe. Minētās klientu grupas tiks aplūkotas, izmantojot “Pozitīvas veselības” koncepta pozitīvās veselības pīlārus: ķermeņa funkcijas, garīgā labklājība, nozīmīgums, dzīves kvalitāte, sociālā līdzdalība un ikdienas funkcijas.

Apraksts

Ietekme

Projekta rezultāts

• Mācību un apmācību četru stundu modulis septiņām dažādām mērķgrupām (teorija un praktiskās nodarbības)
  • Īss apmācības kurss pasniedzējiem, lai viņi varētu apgūt darbu ar materiāliem
  • Iepazīstināt visus partnerus un visas Eiropas sociālās un veselības aprūpes mācību iestādes (profesionālās koledžas un universitātes) ar “Pozitīvās veselības” konceptu, lai to varētu izmantot sociālās un veselības aprūpes studentu apmācībā

Projekts tika sadalīts, ņemot vērā sociālās un veselības aprūpes galvenās klientu grupas: bērnu aprūpe, senioru aprūpe, aprūpe mājās, slimnīcu aprūpe, arodveselība (pieaugušo aprūpe), personu ar īpašām vajadzībām aprūpe un garīgā aprūpe.

10 skolotāju grupu apmācīs viņu kolēģi, kas piedalās projektā, lai izprastu teoriju, un viņi spētu mācīt šos moduļus. Projektā tiks iesaistīts arī students, kas sadarbībā ar citiem studentiem no Eiropas valstīm izstrādās jaunu Eiropas mācību un apmācību moduli. Katru gadu tiks apmācīta veselības aprūpes studentu grupa, lai viņi apgūtu zināšanas un kompetences par “Pozitīvas veselības” teorētisko pamatu un varētu kļūt par “Pozitīvas veselības” vēstnešiem savās darba vietās.

“Pozitīvas veselības” teorija ir dinamisks koncepts, kas ļauj citādāk palūkoties uz veselību. Tas sniedz pozitīvu, uz personu orientētu skatījumu uz cilvēkiem kā uz atbildīgiem un spējīgiem pašiem sevi pārvaldīt, saskaroties ar sociāliem, fiziskiem un emocionāliem izaicinājumiem. Mācot to Eiropas sociālās un veselības aprūpes studentiem, mēs palīdzēsim arī cilvēkiem Eiropā, uzlabojot viņu veselību un palielinot viņu aktīvā mūža ilgumu. Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi, lai šāda attieksme veidotos visa mūža garumā, sākot no agrīna vecuma līdz pat vecumdienām.

• Hoger beroepsonderwijs Verpleegkunde IC DIEN, Beļģija
  • Idiotiko Institouto Epaggelmatikhs Katartisis Sygxronon Bioiatrikon Epaggelmaton (Sbie), Grieķija
  • IES Manuel G. Aragón, Spānija
  • Jyvaskylan Koulutuskuntayhtyma (Gradia), Somija