Pārlekt uz galveno saturu

INCLUDE

Projekta/līguma nr.
101188452
Projekta finansējums
999 890,00 EUR, no kā 81 500 EUR ir RSU daļa
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2025. - 31.12.2026.

Mērķis

Projekts “Fostering INCLUsive biomeDicine gEps in research and higher education institutions” (INCLUDE) ir vērsts uz dzimumu līdztiesības un iekļautības veicināšanu biomedicīnas pētniecībā un augstākās izglītības iestādēs, izmantojot inovatīvas un kontekstu jutīgas pieejas dzimumu līdztiesības plāniem (GEP). Projekts analizēs esošos GEP katrā partnervalstī, identificēs labās prakses, stiprinās kapacitāti un īstenos pilotprojektus, lai radītu iekļaujošāku vidi biomedicīnas pētniecības organizācijās visā Eiropā.

Apraksts

Biomedicīnas pētniecības un inovāciju (R&I) nozari raksturo specifiski izaicinājumi, kas uzsver nepieciešamību pēc starpsektoriāliem dzimumu līdztiesības pasākumiem, kuri var uzlabot sabiedrības veselību un labklājību. INCLUDE projekts veicina institucionālās pārmaiņas dzimumu līdztiesības un iekļautības jomā, kopīgi izstrādājot, ieviešot un novērtējot inovatīvus pasākumus dzimumu līdztiesības plānu (GEP) attīstīšanai septiņās publiskās biomedicīnas pētniecības organizācijās (RPO) un vienā privātā pētniecības un tehnoloģiju organizācijā (RTO), izmantojot starpdisciplināras un starpsektoriālas pieejas.

Ģeogrāfiski iekļaujošs konsorcijs aptver divas ES dalībvalstis un sešas paplašināšanās valstis Ziemeļeiropā, Austrumeiropā, Dienvideiropā un Rietumeiropā, kurās pastāv gan attīstītāki, gan mazāk attīstīti politikas ietvari.

INCLUDE veic visaptverošu GEP un jau esošo datu vākšanas prakšu analīzi, identificējot uzlabojamās jomas un iespējamos izaicinājumus. Šī analīze kopā ar labo prakšu un rīku kartēšanu, kā arī īstenošanas partneru kompetenču un mācību vajadzību noteikšanu palīdzēs izstrādāt iekļaujošus GEP pilotprojektus, lai uzlabotu starpsektorālo dzimumu līdztiesību. Būtiska starpsektorialitātes ieviešana ir nostiprināta konsorcija sastāvā, kurā ietilpst zinātnieki un aktīvisti ar padziļinātām zināšanām, pieredzi un specializētiem rīkiem starpsektorālas pieejas īstenošanai.

Pielāgotas apmācību programmas un sadarbības mācību iniciatīvas, tematisko centru izveide, mentoringa shēma un mācību vizītes nodrošinās iekšējo kapacitāšu stiprināšanu un zināšanu apmaiņu. INCLUDE pievērš īpašu uzmanību starpsektorālas pieejas ilgtspējībai GEP īstenošanā, izstrādājot detalizētus ilgtspējas plānus un stiprinot partnerības ar vietējām inovāciju ekosistēmām, vienlaikus veicinot un paplašinot sadarbības tīklus ar INCLUDE rīkiem, Kopienas praksi (CoP) un manifestu.

Vadošais partneris

Smart Venice (Itālija)

Projekta partneri

University College London (Apvienotā Karaliste), Universiteit Hasselt (Beļģija), Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare Chimico-Farmaceutică - ICCF Bucureşti (Rumānija), Medirax (Slovākija), Idryma Technologias Kai Erevnas (Grieķija), Prisma Asociación para la Diversidad Afectivo-sexual y de Género en Ciencia (Spānija), Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), Rīgas Stradiņa universitāte (Latvija), Fundación Privada Instituto de Salud Global Barcelona (Spānija), Universidade de Coimbra (Portugāle)

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa saskaņā ar līgumu Nr. 101188452.