Pārlekt uz galveno saturu

Personalizētās medicīnas EATRIS-ERIC kapacitātes konsolidācija (EATRIS-PLUS)

Projekta/līguma nr.
871096
Projekta finansējums
4 999 023,75 EUR, no kura RSU budžets ir 96 437,50 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2020. - 31.12.2023.

Mērķis

Sekmēt EATRIS ilgtspēju ilgtermiņā, nodrošinot pētniecības kopienu inovatīvus zinātniskos instrumentus, stiprinot infrastruktūras finanšu modeli un nostiprinot EATRIS vadošo lomu Eiropas Pētniecības telpā (EPT), jo īpaši personalizētās medicīnas pētniecības un attīstības jomā.

Apraksts

Uzdevumi mērķa sasniegšanai:

 • konsolidēt EATRIS iespējas personalizētās medicīnas jomā, lai labāk kalpotu akadēmisko aprindu un nozares pārstāvjiem un palielinātu EATRIS inovāciju centru ar lielu farmācijas uzņēmumu skaitu;
 • stiprināt EATRIS finanšu modeļa ilgtspēju ilgtermiņā;
 • virzīt pacientu tiesības, aktīvi iesaistoties infrastruktūras darbībā; 
 • attīstīt stratēģisko partnerību ar pētniecības infrastruktūrām un citām ieinteresētajām personām.

Projekta pieteikums balstās uz zinātnisku un tehnoloģisku programmu, kas apvienota ar kapacitātes stiprinošiem pasākumiem 16 ES valstīs. To atbalsta divas jumta organizācijas, kas pārstāv pacientu organizācijas un mazie un vidējie uzņēmumi (MVU).


EATRIS-Plus palīdzēs apvienot un pielietot omikas tehnoloģiju infrastruktūras akadēmiskās iespējas pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā, lai pētnieki varētu labāk risināt zinātniskās un sabiedriskās problēmas personalizētās medicīnas jomā. Projekta galvenais rezultāts būs multi-omikas rīku izmēģinājumu veikšana un piegāde, kas ietvers standarta darbības procedūras, paraugprakses pamatnostādnes, atsauces materiālus, kvalitātes parametrus, analīzes rīkus, atsauces vērtību noteikšanas kritērijus un nodrošinās piekļuvi multi-omikas datu repozitorijam. Turklāt koordinācijas birojs un 13 esošie infrastruktūras valsts punkti kopīgi sniegs informāciju, kā arī īstenos apmācības un nozares iesaistes un starptautiskās sadarbības pasākumus, lai vēl vairāk palielinātu valsts spējas, sekmētu lietotāju uzticēšanos, kā arī stiprinātu EATRIS un ERA pasaules mēroga zinātnisko vadību pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā un personalizētās medicīnas jomā.

Projekta partneri

 1. Projekta koordinators: EATRIS-ERIC (EATRIS), Nīderlande, 
 2. Olomoucas Palacka universitāte (UP) Čehija, 
 3. Madrides veselības aprūpes dienests (SERMAS), Spānija, 
 4. Helsinku Universitāte (UH), Somija, 
 5. Luksemburgas Veselības institūts (LIH), Luksemburga, 
 6. Katoļu Universitātes fonds (Radboudumc), Nīderlande, 
 7. Ļubļanas Universitāte (UL), Slovēnija, 
 8. Trinitijas koledža (TCD), Īrija, 
 9. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvija, 
 10. Upsālas Universitāte (UU), Zviedrija, 
 11. Minhenes Tehniskās universitātes Kodolmedicīnas klīnika - Rechts der Isar (TUM-MED), Vācija, 
 12. Eiropas Pacientu forums (FPE) (EPF), Luksemburga, 
 13. Vall d'Hebron universitātes slimnīcas pētniecības institūts (VHIR), Spānija, 
 14. Francijas Alternatīvās enerģijas un atomenerģijas komisija (CEA), Francija, 
 15. Itālijas Nacionālais veselības institūts (ISS), Itālija, 
 16. Oslo Universitāte (UiO), Norvēģija, 
 17. BIOCAT - Katalonijas BioRegiona fonds (BIOCAT), Spānija, 
 18. INFARMED - Valsts zāļu un veselības produktu pārvalde (INFARMED), Portugāle, 
 19. Sv. Klimenta Ohridska Sofijas Universitāte (SU), Bulgārija,

Projekta aktualitātes

Projekta EATRIS-PLUS atklāšanas sanāksme Lisabonā

2020. gada 13. februārī Lisabonā, Portugālē, norisinājās Apvārsnis 2020 finansētā projekta EATRIS-Plus atklāšanas sanāksme. Pacientu organizācijas, akadēmisko aprindu un nozares pārstāvji no 16 dažādām valstīm pulcējās Lisabonā, lai piedalītos projekta atklāšanas pasākumā. Pasākumu vadīja INFARMED - Portugāles zāļu aģentūra un EATRIS pārstāvis. EATRIS-Plus darbosies 48 mēnešus, un to koordinēs EATRIS-ERIC tīkls.

kick-off-meeting_lisbon.jpg

Projekta atkāšanas sanāksmē tika prezentētas projekta zinātniskās, izglītības un vadības paketes, kā arī apspriesti pirmie projekta atskaites punkti. Projekta mērķis ir veicināt pētniecības atklājumu praktisku izmantošanu medicīnā un personalizētās medicīnas attīstību, liekot uzsvaru uz pētījumu kvalitāti un iegūtajiem rezultātiem, kas ietekmē sabiedrības veselības aprūpi.

kick-off-meeting_lisbon_1.jpg

Vairāk par projektu EATRIS-PLUS mājaslapā.

Informācija ievietota  17.02.2020
 

EATRIS-Plus 2021 ikgadējā sanāksme 

Sakarā ar globālo pandēmiju EATRIS-Plus 2021 gada sanāksme notiks 3. un 4. februāra pēcpusdienā. Darba kārtībā galvenā uzmanība tiks pievērsta darba paku atjauninājumiem, kas tika paveikts 2020. gadā un kas gaidāms 2021. gadā. Tāpat uzmanība tiks pievērsta ne tikai tam, kādas problēmas ir radījusi pandēmija, bet arī kādas iespējas tā piedāvā?

Jaunizveidotā EATRIS-Plus pacientu konsultatīvā komiteja sniegs ievadrunu un vadīs paneļdiskusiju par pacientu iesaisti un viņu lomu projektā.

Sanāksmes otrajā dienā liela uzmanība tiks pievērsta atskaišu sagatavošanai un H2020 finanšu noteikumiem, jo pirmais pārskata periods noslēgsies 2021. gada jūnijā.

Lūgums reģistrēties šeit: https://eatris.eu/events/eatris-plus-project-annual-meeting…

Informācija ievietota 27.01.2021

 

ERIC FORUM STARPNOZARU SEMINĀRS PAR PĒTNIECĪBAS KVALITĀTI UN REPRODUCĒJAMĪBU, 2019.gada 10-11.februāris

Eiropas Pētniecības infrastruktūru konsorcija foruma (ERIC Forum) īstenošanas projekta ietvaros EATRIS organizē starpnozaru semināru par pētniecības kvalitāti un reproducējamību. Seminārā tiks aplūkoti paraugprakses piemēri un problēmas pētniecības plānošanas un īstenošanas posmos. Seminārs pulcēs dalībniekus no visām foruma nozarēm.

Semināra valoda – angļu.

Aicinām iepazīties ar semināra programmu un reģistrēties dalībai semināram šeit:  https://eatris.eu/events/eric-forum-cross-domain-workshop-o…

Informācija ievietota 05.02.2021

EATRIS-PLUS vasaras skola personalizētajā medicīnā 2021

Šī gada 14. - 18. jūnijā EATRIS-Plus projekta ietvaros notiks pirmā EATRIS-Plus vasaras skola personalizētajā medicīnā, ko organizēs Portugāles Valsts zāļu un veselības produktu pārvalde (INFARMED) sadarbībā ar Ļubļanas Universitāti (Slovēnija).

Mācību programma ir izstrādāta, lai risinātu plašu tēmu klāstu, sākot ar uz omiku balstītām stratēģijām un personalizētās medicīnas strukturālajiem pīlāriem, un beidzot ar biomarķieriem, pirmsklīniskajiem modeļiem, klīniskajiem izmēģinājumiem un reglamentējošajiem aspektiem, kā arī veselības ekonomiku, atlīdzināšanas stratēģijām un pacientu iesaisti.

 • tiks pieņemti līdz 40 dalībniekiem: doktoranti, pēcdoktoranti, pētnieki, docētāji, ārsti, klīnicisti un veselības aprūpes nozares speciālisti.
 • virtuālas sesijas no plkst. 10:00 līdz 13:00 (CET)
 • bez maksas.

Lūgums iepazīties ar programmu  un pieteikties vasaras skolai šeit: https://eatris.eu/events/eatris-plus-summer-school-in-perso…

Informācija ievietota 17.05.2021

Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective

2021.gada 23.jūnijā visi interesenti aicināti reģistrēties EATRIS, Biocat un Eiropas BioReģiona Padomes (CEBR) rīkotajā vebinārā Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective.

Pievienojieties šai diskusijai, kas sniegs atbildes uz jautājumiem saistībā ar personalizētās medicīnas attīstību Eiropas veselības aprūpes sistēmā.

Reģistrējieties dalībai vebinārā šeit: Webinar & Roundtable "Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective” - EATRIS

Informācija ievietota 18.06.2021

 

Seminārs Theory and Practice Industry and Academia Collaboration

Šī gada 27-28.septembrī EATRIS – PLUS projekta ietvaros norisināsies divu dienu tiešsaistes seminārs Theory and Practice Industry and Academia Collaboration, ko  organizēs Ļubļanas Universitātes Farmācijas fakultāte, Biocat un Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs EATRIS.

Semināra mērķis ir pievērsties publiskā un privātā sektora sadarbības ieguvumiem un izaicinājumiem farmācijas un biotehnoloģijas jomā. 

Vietu skaits ir ierobežots.

Dalības maksa tiek apmaksāta no EATRIS Plus projekta. 

Papildu informācija un reģistrācija EATRIS mājaslapā: https://eatris.eu/events/theory-and-practice-of-industry-an…

Informācija ievietota 29.06.2021

TMEX ZIEMAS SKOLA 2021

Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs EATRIS izsludina pieteikšanos piecu dienu tiešsaistes kursiem Translational Medicine Explained (TMex), kas notiks šā gada novembrī.

Kursu mērķauditorija ir biomedicīnas pētījumos iesaistītie doktoranti un jaunie zinātnieki, kas vēlas uzzināt vairāk par translācijas medicīnu no dažādiem aspektiem. Vietu skaits ir ierobežots.

Pasākuma dalības maksu iespējams apmaksāt no EATRIS Plus projekta budžeta. Katrs pieteikums tiks izvērtēts individuāli.

Papildu informācija un reģistrācija EATRIS mājaslapā: https://eatris.eu/events/tmex-winter-school-2021/  

 

Pirms reģistrēšanās lūgums sazinieties ar EATRIS-LV koordinatori Zaigu Noru-Krūkli pa e-pastu zaiga[pnkts]noraatrsu[pnkts]lv.

Informācija ievietota 29.06.2021

EATRIS aicina piedalīties vebināros 2021.gada oktobrī un novembrī
 • 14.10.2021. – Euro-BioImaging user forum: Understanding and Fighting Cancer
 • 21. un 28.10., 4.11.2021. – Drug repurposing for rare diseases workshop series
 • 25.10.2021. – The impact of COVID-19 on routine vaccinatio
 • 05.11.2021. – EATRIS Horizon Funding Webinars: Building meaningful patient engagement in your research proposal (kopā ar Eiropas Pacientu forumu un Eiropas Pacientu akadēmiju)
 • 26.11.2021. – EATRIS Horizon Funding Webinars: How to strengthen research quality practices in your grant application?
 • 29.11.2021. – EMA (European Medicines Agency) and EATRIS present: navigating the regulatory requirements for ATMPS (advanced therapies)

Plašāka informācija par šiem un citiem EATRIS organizētajiem pasākumiem

Informācija ievietota 29.09.2021

BioRegion 2021. gada ziņojuma prezentācija

26. janvārī plkst. 11.00 pēc Latvijas laika EATRIS-PLUS projekta partneris BIOCAT organizē pasākumu, kurā tiks prezentēts pētījums BioRegion of Catalonia Life Sciences and Healthcare Outlook 2021.

Ikgadējais BioRegion pārskats analizē dzīvības zinātnes un veselības aprūpes sistēmu Katalonijā. Šajā pētījumā izcelti galvenie makroekonomiskie dati par nozari reģionā, tostarp aktuālie investīciju rādītāji.

Šogad papildus nozares rezultātu prezentēšanai notiks divas paneļdiskusijas: pirmajā tiks aplūkoti digitālās veselības ieviešanas ceļi, kas jau īstenoti citās Eiropas valstīs, bet otrajā – apspriesta BioRegion apņemšanās kļūt par izcilības centru modernās terapijas un augstas precizitātes medicīnas jomā.

Pasākuma programma pieejama šeit.

Pasākums notiks hibrīda formātā: klātienē AXA auditorijā, Barselonā un tiešsaistē.

Informācija ievietota 24.01.2022.

Zinātnieku brokastis par pacientu iesaisti pētniecībā

Rīgas Stradiņa universitāte projekta EATRIS-PLUS ietvaros 2. februārī tiešsaistē rīkos kārtējās Zinātnieku brokastis. Pasākuma temats – Pacientu iesaiste pētniecībā. Nozīme, pieredze un apsvērumi

Vairāk nekā divas stundas ilgajā pasākumā uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes Zinātņu prorektore Agrita Kiopa, Eiropas pacientu foruma programmu vadītāja Valentina Strammiello un citi. Pēc katra runātāja būs arī jautājumu un atbilžu sesija.

Plašāka informācija par dienas kārtību un reģistrāciju atrodama šeit.

Informācija ievietota 25.01.2022.

EATRIS-Plus personāla apmaiņas programma

Pētnieki, administratīvā un tehniskā personāla darbinieki no EATRIS-Plus projekta partneru institūcijām var pieteikties EATRIS-Plus personāla apmaiņas programmai.

EATRIS-Plus personāla apmaiņas programma ir EATRIS un tās individuālo platformu ilgtermiņa ilgtspējas neatņemama sastāvdaļa. Tā ir izveidota, lai veicinātu mijiedarbību starp platformām un visām EATRIS dalībnieku institūcijām. Apmaiņas mērķis ir veicināt kopīgu pētniecības un inovācijas kultūru, atbalstot individuālu mācīšanos, labākās prakses un zināšanu apmaiņu.

Pieteikumi tiek apstiprināti reizi ceturksnī – pirmā ceturkšņa pieteikšanās termiņš ir 2022. gada 31. marts. 

Plašāka informācija pieejama šeit.

Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar  EATRIS-Plus projekta koordinatori Zaigu Noru-Krūkli, e-pasts: Zaiga[pnkts]Noraatrsu[pnkts]lv

Informācija ievietota 08.03.2022.

EATRIS-Plus vasaras skola personalizētajā medicīnā 2022

EATRIS-Plus projekta partneri – Portugāles Valsts zāļu un veselības produktu pārvalde (INFARMED) sadarbībā ar Slovēnijas Ļubļanas Universitāti – no 23. līdz 26. maijam Lisabonā organizē vasaras skolu personalizētajā medicīnā, kas ir viena no EATRIS-ERIC koordinētajām personalizētās medicīnas iniciatīvām. 

Vasaras skolas galvenā tēma ir personalizētā medicīna, kura koncentrējas uz izaicinājumiem un iespējām biomarķieru izstrādē, kas ietver labākās pieredzes biomarķieru pielietošanā klīniskajā praksē. Skola ietvers lekcijas, interaktīvus seminārus un apaļā galda diskusijas.

Kopējais plānotais dalībnieku skaits – 30 cilvēki: vecākie pētnieki, doktoranti, pēcdoktoranti, pētnieki, akadēmiķi, ārsti, klīnicisti un veselības aprūpes speciālisti, kuri interesējas par personalizēto medicīnu.

Pieteikšanās termiņš: 2022. gada 15. aprīlis.

RSU dalībniekiem iespējams atbalsts no EATRIS-Plus projekta. Sazināties ar  EATRIS-Plus projekta koordinatori Zaigu Noru-Krūkli (e-pasts: Zaiga[pnkts]Noraatrsu[pnkts]lv). 

Plašāka informācija par vasaras skolu EATRIS mājaslapā.

Informācija ievietota 15.03.2022.

Iepazīstiet jauno Pacientu iesaistes resursu centru (Patient Engagement Resource Centre, PERC)

EATRIS (European infrastructure for translational medicine) un EPF (European Patients' Forum) kopā ar EATG (European AIDS Treatment Group) ir izveidojis Pacientu iesaistes resursu centru (Patient Engagement Resource Centre, PERC) – platformu, kas izstrādāta, lai palīdzētu pētniekiem uzsākt pacientu iesaistīšanu. PERC izstrādāts Horizon 2020 projekta EATRIS-Plus ietvaros.

Platforma ērti lietojamā veidā piedāvā publiski pieejamas vadlīnijas, apmācības un praktiskus rīkus, lai palīdzētu zinātniekiem uzsākt pacientu iesaisti pētījumos. Tā ir arī praktisks rīks, ar kuru pacienti var piekļūt pētniekiem, ar kuriem sadarbojas, un veicināt viņu atpazīstamību. Platforma sniegs atbalstu pētniekiem, sākot no plānošanas fāzes līdz pat pacientu iesaistīšanas pasākumu veikšanai un rezultātu izvērtēšanai, nodrošinot sekmīgu pētnieku un pacientu sadarbību.

PERC pieejami arī video stāsti par pētniekiem, pacientiem un aprūpētājiem, kas kopīgi sadarbojas, kā arī biežāk uzdoto jautājumu un atbilžu sadaļa. 

Platforma pieejama šeit.

Informācija ievietota 12.04.2023.

EATRIS-Plus pacientu iesaistes Latvijas nacionālā mezgla pasākums

ES pētniecības un inovācijas programmas Apvārsnis 2020 projekta Personalizētās medicīnas EATRIS-ERIC kapacitātes konsolidācija (EATRIS-Plus) ietvaros 2023. gada 6. jūnijā plkst. 10.00 Rīgas Stradiņa universitātes  Anatomijas muzejā (Kronvalda bulvāris 9, 2. stāva zāle) notiks EATRIS-Plus pacientu iesaistes Latvijas nacionālā mezgla pasākums

Pasākuma ietvaros pieredzējuši pētnieki, pacientu pārstāvji un nozares eksperti dalīsies pieredzē, lai palielinātu izpratni par pacientu iesaistes nozīmi pētniecībā.  

Programma.

Reģistrācija anketa

Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Tie, kuru reģistrācija būs apstiprināta, saņems informāciju e-pastā.   

Informācija ievietota 19.05.2023.

Pieejams EATRIS-Plus pacientu iesaistes Latvijas nacionālā mezgla pasākuma ieraksts

Aicinām ikvienu interesentu noskatīties 2023. gada 6. jūnijā notikušā EATRIS-Plus pacientu iesaistes Latvijas nacionālā mezgla pasākuma ierakstu. Tas pieejams šeit

Diemžēl tehnisku problēmu dēļ daļa ieraksta ir ar sliktu skaņas kvalitāti. Atvainojiet par sagādātajām neērtībām. 

Informācija ievietota 30.06.2023.


 

 

Dokumenti