Pārlekt uz galveno saturu

Personalizētās medicīnas EATRIS-ERIC kapacitātes konsolidācija (EATRIS-PLUS)

Projekta/līguma nr.
871096
Projekta finansējums
4 999 023,75 EUR, no kura RSU budžets ir 96 437,50 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2020. - 31.12.2023.

Mērķis

Sekmēt EATRIS ilgtspēju ilgtermiņā, nodrošinot pētniecības kopienu inovatīvus zinātniskos instrumentus, stiprinot infrastruktūras finanšu modeli un nostiprinot EATRIS vadošo lomu Eiropas Pētniecības telpā (EPT), jo īpaši personalizētās medicīnas pētniecības un attīstības jomā.

Apraksts

Uzdevumi mērķa sasniegšanai:

 • konsolidēt EATRIS iespējas personalizētās medicīnas jomā, lai labāk kalpotu akadēmisko aprindu un nozares pārstāvjiem un palielinātu EATRIS inovāciju centru ar lielu farmācijas uzņēmumu skaitu;
 • stiprināt EATRIS finanšu modeļa ilgtspēju ilgtermiņā;
 • virzīt pacientu tiesības, aktīvi iesaistoties infrastruktūras darbībā; 
 • attīstīt stratēģisko partnerību ar pētniecības infrastruktūrām un citām ieinteresētajām personām.

Projekta pieteikums balstās uz zinātnisku un tehnoloģisku programmu, kas apvienota ar kapacitātes stiprinošiem pasākumiem 16 ES valstīs. To atbalsta divas jumta organizācijas, kas pārstāv pacientu organizācijas un mazie un vidējie uzņēmumi (MVU).


EATRIS-Plus palīdzēs apvienot un pielietot omikas tehnoloģiju infrastruktūras akadēmiskās iespējas pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā, lai pētnieki varētu labāk risināt zinātniskās un sabiedriskās problēmas personalizētās medicīnas jomā. Projekta galvenais rezultāts būs multi-omikas rīku izmēģinājumu veikšana un piegāde, kas ietvers standarta darbības procedūras, paraugprakses pamatnostādnes, atsauces materiālus, kvalitātes parametrus, analīzes rīkus, atsauces vērtību noteikšanas kritērijus un nodrošinās piekļuvi multi-omikas datu repozitorijam. Turklāt koordinācijas birojs un 13 esošie infrastruktūras valsts punkti kopīgi sniegs informāciju, kā arī īstenos apmācības un nozares iesaistes un starptautiskās sadarbības pasākumus, lai vēl vairāk palielinātu valsts spējas, sekmētu lietotāju uzticēšanos, kā arī stiprinātu EATRIS un ERA pasaules mēroga zinātnisko vadību pētniecības atklājumu praktiskai izmantošanai medicīnā un personalizētās medicīnas jomā.

Projekta partneri

 1. Projekta koordinators: EATRIS-ERIC (EATRIS), Nīderlande, 
 2. Olomoucas Palacka universitāte (UP) Čehija, 
 3. Madrides veselības aprūpes dienests (SERMAS), Spānija, 
 4. Helsinku Universitāte (UH), Somija, 
 5. Luksemburgas Veselības institūts (LIH), Luksemburga, 
 6. Katoļu Universitātes fonds (Radboudumc), Nīderlande, 
 7. Ļubļanas Universitāte (UL), Slovēnija, 
 8. Trinitijas koledža (TCD), Īrija, 
 9. Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvija, 
 10. Upsālas Universitāte (UU), Zviedrija, 
 11. Minhenes Tehniskās universitātes Kodolmedicīnas klīnika - Rechts der Isar (TUM-MED), Vācija, 
 12. Eiropas Pacientu forums (FPE) (EPF), Luksemburga, 
 13. Vall d'Hebron universitātes slimnīcas pētniecības institūts (VHIR), Spānija, 
 14. Francijas Alternatīvās enerģijas un atomenerģijas komisija (CEA), Francija, 
 15. Itālijas Nacionālais veselības institūts (ISS), Itālija, 
 16. Oslo Universitāte (UiO), Norvēģija, 
 17. BIOCAT - Katalonijas BioRegiona fonds (BIOCAT), Spānija, 
 18. INFARMED - Valsts zāļu un veselības produktu pārvalde (INFARMED), Portugāle, 
 19. Sv. Klimenta Ohridska Sofijas Universitāte (SU), Bulgārija,

Projekta aktualitātes

Projekta EATRIS-PLUS atklāšanas sanāksme Lisabonā

2020. gada 13. februārī Lisabonā, Portugālē, norisinājās Apvārsnis 2020 finansētā projekta EATRIS-Plus atklāšanas sanāksme. Pacientu organizācijas, akadēmisko aprindu un nozares pārstāvji no 16 dažādām valstīm pulcējās Lisabonā, lai piedalītos projekta atklāšanas pasākumā. Pasākumu vadīja INFARMED - Portugāles zāļu aģentūra un EATRIS pārstāvis. EATRIS-Plus darbosies 48 mēnešus, un to koordinēs EATRIS-ERIC tīkls.

kick-off-meeting_lisbon.jpg

Projekta atkāšanas sanāksmē tika prezentētas projekta zinātniskās, izglītības un vadības paketes, kā arī apspriesti pirmie projekta atskaites punkti. Projekta mērķis ir veicināt pētniecības atklājumu praktisku izmantošanu medicīnā un personalizētās medicīnas attīstību, liekot uzsvaru uz pētījumu kvalitāti un iegūtajiem rezultātiem, kas ietekmē sabiedrības veselības aprūpi.

kick-off-meeting_lisbon_1.jpg

Vairāk par projektu EATRIS-PLUS mājaslapā.

Informācija ievietota  17.02.2020
 

EATRIS-Plus 2021 ikgadējā sanāksme 

Sakarā ar globālo pandēmiju EATRIS-Plus 2021 gada sanāksme notiks 3. un 4. februāra pēcpusdienā. Darba kārtībā galvenā uzmanība tiks pievērsta darba paku atjauninājumiem, kas tika paveikts 2020. gadā un kas gaidāms 2021. gadā. Tāpat uzmanība tiks pievērsta ne tikai tam, kādas problēmas ir radījusi pandēmija, bet arī kādas iespējas tā piedāvā?

Jaunizveidotā EATRIS-Plus pacientu konsultatīvā komiteja sniegs ievadrunu un vadīs paneļdiskusiju par pacientu iesaisti un viņu lomu projektā.

Sanāksmes otrajā dienā liela uzmanība tiks pievērsta atskaišu sagatavošanai un H2020 finanšu noteikumiem, jo pirmais pārskata periods noslēgsies 2021. gada jūnijā.

Lūgums reģistrēties šeit: https://eatris.eu/events/eatris-plus-project-annual-meeting…

Informācija ievietota 27.01.2021

 

ERIC FORUM STARPNOZARU SEMINĀRS PAR PĒTNIECĪBAS KVALITĀTI UN REPRODUCĒJAMĪBU, 2019.gada 10-11.februāris

Eiropas Pētniecības infrastruktūru konsorcija foruma (ERIC Forum) īstenošanas projekta ietvaros EATRIS organizē starpnozaru semināru par pētniecības kvalitāti un reproducējamību. Seminārā tiks aplūkoti paraugprakses piemēri un problēmas pētniecības plānošanas un īstenošanas posmos. Seminārs pulcēs dalībniekus no visām foruma nozarēm.

Semināra valoda – angļu.

Aicinām iepazīties ar semināra programmu un reģistrēties dalībai semināram šeit:  https://eatris.eu/events/eric-forum-cross-domain-workshop-o…

Informācija ievietota 05.02.2021

EATRIS-PLUS vasaras skola personalizētajā medicīnā 2021

Šī gada 14. - 18. jūnijā EATRIS-Plus projekta ietvaros notiks pirmā EATRIS-Plus vasaras skola personalizētajā medicīnā, ko organizēs Portugāles Valsts zāļu un veselības produktu pārvalde (INFARMED) sadarbībā ar Ļubļanas Universitāti (Slovēnija).

Mācību programma ir izstrādāta, lai risinātu plašu tēmu klāstu, sākot ar uz omiku balstītām stratēģijām un personalizētās medicīnas strukturālajiem pīlāriem, un beidzot ar biomarķieriem, pirmsklīniskajiem modeļiem, klīniskajiem izmēģinājumiem un reglamentējošajiem aspektiem, kā arī veselības ekonomiku, atlīdzināšanas stratēģijām un pacientu iesaisti.

 • tiks pieņemti līdz 40 dalībniekiem: doktoranti, pēcdoktoranti, pētnieki, docētāji, ārsti, klīnicisti un veselības aprūpes nozares speciālisti.
 • virtuālas sesijas no plkst. 10:00 līdz 13:00 (CET)
 • bez maksas.

Lūgums iepazīties ar programmu  un pieteikties vasaras skolai šeit: https://eatris.eu/events/eatris-plus-summer-school-in-perso…

Informācija ievietota 17.05.2021

Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective

2021.gada 23.jūnijā visi interesenti aicināti reģistrēties EATRIS, Biocat un Eiropas BioReģiona Padomes (CEBR) rīkotajā vebinārā Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective.

Pievienojieties šai diskusijai, kas sniegs atbildes uz jautājumiem saistībā ar personalizētās medicīnas attīstību Eiropas veselības aprūpes sistēmā.

Reģistrējieties dalībai vebinārā šeit: Webinar & Roundtable "Personalised Medicine: Working Together for Accelerating Transfer and Adoption with an Ecosystem Perspective” - EATRIS

Informācija ievietota 18.06.2021

 

Seminārs Theory and Practice Industry and Academia Collaboration

Šī gada 27-28.septembrī EATRIS – PLUS projekta ietvaros norisināsies divu dienu tiešsaistes seminārs Theory and Practice Industry and Academia Collaboration, ko  organizēs Ļubļanas Universitātes Farmācijas fakultāte, Biocat un Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs EATRIS.

Semināra mērķis ir pievērsties publiskā un privātā sektora sadarbības ieguvumiem un izaicinājumiem farmācijas un biotehnoloģijas jomā. 

Vietu skaits ir ierobežots.

Dalības maksa tiek apmaksāta no EATRIS Plus projekta. 

Papildu informācija un reģistrācija EATRIS mājaslapā: https://eatris.eu/events/theory-and-practice-of-industry-an…

Informācija ievietota 29.06.2021

TMEX ZIEMAS SKOLA 2021

Eiropas pētniecības infrastruktūras konsorcijs EATRIS izsludina pieteikšanos piecu dienu tiešsaistes kursiem Translational Medicine Explained (TMex), kas notiks šā gada novembrī.

Kursu mērķauditorija ir biomedicīnas pētījumos iesaistītie doktoranti un jaunie zinātnieki, kas vēlas uzzināt vairāk par translācijas medicīnu no dažādiem aspektiem. Vietu skaits ir ierobežots.

Pasākuma dalības maksu iespējams apmaksāt no EATRIS Plus projekta budžeta. Katrs pieteikums tiks izvērtēts individuāli.

Papildu informācija un reģistrācija EATRIS mājaslapā: https://eatris.eu/events/tmex-winter-school-2021/  

 

Pirms reģistrēšanās lūgums sazinieties ar EATRIS-LV koordinatori Zaigu Noru-Krūkli pa e-pastu zaiga[pnkts]noraatrsu[pnkts]lv.

Informācija ievietota 29.06.2021