Pārlekt uz galveno saturu

Sociāli atbildīga zaļā pāreja: pārvaldības risinājumu uzlabošana, lai stiprinātu Homo Climaticus veselības aprūpes sektorā (GreenCare)

Projekta/līguma nr.
lzp-2023/1-0341
Projekta finansējums
300 000,00 EUR
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
01.01.2024. - 31.12.2026.

Mērķis

Projekta mērķis ir izpētīt nevienlīdzību, ko veselības nozarē rada vai pastiprina Eiropas Zaļais kurss (EZK), apzinot klimata politikas ietekmi uz veselības aprūpes speciālistiem un sociāli neaizsargātām iedzīvotāju grupām, kā arī piedāvājot ieteikumus pārvaldības risinājumiem, lai veicinātu sociāli atbildīgu zaļo pāreju.

Apraksts

Projektā tiks apzināta veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju un veselības aprūpes saņēmēju izpratne par reformām, kas saskaņā ar EZK ir veiktas veselības aprūpes nozarē, kā arī viņu pozitīvā un negatīvā pieredze ar risinājumiem, kas plānoti vai ieviesti veselības aprūpes nozarē, lai nodrošinātu EZK mērķu sasniegšanu.

Izmantojot koprades metodoloģiju, tiks izstrādāti ieteikumi politikas veidotājiem, lai nodrošinātu sociāli atbildīgu “zaļo” pāreju veselības aprūpes nozarē, kā arī tiks sagatavots ceļvedis izmēģinājuma projektam. Projekta pamatā ir jaukts pētījuma dizains. Analizējot zinātnisko literatūru un dokumentus, kā arī veicot sabiedriskās domas aptauju, daļēji strukturētas intervijas un fokusgrupas, pētnieku komanda identificēs nevienlīdzības izpausmes, kuras radījusi vai veicinājusi zaļā pāreja veselības aprūpē, kā arī pētīs reformu uztveri un pieredzi, galveno uzmanību pievēršot slimnīcām (gadījumu analīze četrās slimnīcās). Koprades procesā tiks izstrādāti ieteikumi sociāli atbildīgai “zaļajai” pārejai veselības aprūpē, iesaistot tajā visas ieinteresētās puses.

Sasniedzamie rezultāti

Pētījuma rezultāti tiks atspoguļoti oriģinālajos zinātniskajos rakstos datubāzē Web of Science vai SCOPUS iekļautajos žurnālos (n=3), kā arī starptautiskajās zinātniskajās konferencēs (n=3). Tiks veidota starpdisciplināra pētnieku un nozares speciālistu sadarbība ar mērķi izstrādāt rekomendācijas pārvaldības risinājumiem veselības aprūpes sektorā. Pētījuma rezultāti tiks izmantoti nākamo pētniecības projektu izstrādei (n=1). Pētījumā tiks iesaistīti studējošie, kuri izstrādās un aizstāvēs maģistra darbus (n=2).