Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

• Veicināt zināšanu apguvi par hematoloģisko sindromu, to patoģenēzi, klīniskajām izpausmēm. Veicināt izpratnes veidošanos par laboratoriskajām analīzēm, papildus izmeklēšanas metodēm, kas tiek lietotas hematoloģisko sindromu gadījumos. Apgūt hematoloģisko sindromu diferenciāldiagnostiku un slimnieku izmeklēšanas principus.
• Veicināt un padziļināt izpratni par onkoloģiskām slimībām kā būtisku kontrolējamu sabiedrības veselības problēmu.
• Sekmēt zināšanu apguvi par audzēju bioloģiju un patoģenēzi mūsdienu izpratnē.
• Apgūt zināšanas par audzēju diagnostikas metodēm un slimības izplatības novērtēšanu.
• Apgūt krūts, resnās un taisnās zarnas ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas pamatprincipus.
• Apgūt onkoloģisko neatliekamo situāciju diagnostiku un terapiju.
• Apgūt hroniska sāpju sindroma patoģenēzi, diagnostikas un terapijas pamatprincipus onkoloģiskiem pacientiem.

Asinsrades shēma, asins šūnu dalīšanās un nobriešana. Izmaiņas asins analīzēs, to cēloņi. Hematoloģisko slimību patoģenēze, klīniskās izpausmes, diagnostikas un terapijas principi.
Zināšanas bioloģijā, epidemioloģijā, klīniskajā farmakoloģijā, mikrobioloģijā, histoloģijā, anatomijā, propedeitikā, ģenētikā, valsts valodas zināšanas.

Pēc sekmīga kursa apguves studējošie būs apguvuši zināšanas par onkoloģisko slimību epidemioloģijas jēdzieniem – incidenci, prevalenci, mirstību, izdzīvotību, pirmā gada letalitāti, biežākajiem riska faktoriem un onkoloģisko slimību profilaksi. Tiks apgūtas zināšanas par onkoloģisko slimību diagnostikas un ārstēšanas izraisītām endokrīnām patoloģijām, jaunākajām radioloģiskās, morfoloģiskās diagnostikas iespējām, plaušu audzēju diferenciāldiagnostiku, krūts vēža ārstēšanas iespējām, kā arī sistēmiskās terapijas blakusparādībām un to ārstēšanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs analizēt onkoloģisko slimību dažādus epidemioloģiskos rādītājus, pratīs atpazīt un diagnosticēt onkoloģisko slimību endokrīnās komplikācijas, prasīs izskaidrot radioloģisko izmeklējumu rezultātus. Studenti mācēs atpazīt dažādas plaušu slimības, nozīmēt atbilstošos izmeklējumus, izvērtēt digerenciāldiagnozi. Studenti būs spējīgi atpazīt dažādas onkoloģisko slimību ārstēšanas blakus parādības, nozīmēt laboratoriskās analīzes un mācēs nozīmēt atbilstošo ārstēšanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi izveidot izmeklēšanas plānu hematoloģisko slimību gadījumos, izskaidrot laboratorisko un citu papildus analīžu rezultātus, diferencēt izmaiņas un atpazīt biežākās hematoloģiskās slimības, būs spējīgi analizēt dažādus onkoloģisko slimību epidemioloģiskos rādītājus. Spēs diagnosticēt un izvēlēties dažādus diagnostiskos izmeklējumus plaušu, krūts vēža gadījumā, spēs pacientiem izskaidrot par onkoloģisko slimību sistēmiskas ārstēšanas blakusparādībām un mācēs nozīmēt atbilstošo ārstēšanu.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMF10MaģistrsIerobežota izvēle
Medicīna, MF10MaģistrsIerobežota izvēleKristīne Oļeiņika, Linda Gailīte, Jurijs Nazarovs
Medicīna, SSNMFz9MaģistrsIerobežota izvēle