Kursa vadītājs:Lelde Atvara
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Sniegt zināšanas par aprūpes modeli, lai nodrošinātu uz pierādījumiem balstītas pacientu aprūpes plānošanu un īstenošanu multikulturālā vidē. Attīstīt spēju izvērtēt klīnisko situāciju, identificēt un formulēt aprūpes problēmas, ņemot vērā ar pacienta veselības traucējumiem saistītās vajadzības, noteikt aprūpes mērķus un prioritātes, plānot aprūpi, aprakstīt aprūpes problēmu risinājumu un pacienta izglītošanu.

Propedeitika, anatomija, saskarsmes psiholoģija un komunikāciju prasmes, filozofija un medicīnas ētika.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs pamatzināšanas aprūpes filosofijā, iegūs padziļinātas zināšanas un izpratni par pacientu aprūpes problēmām un aprūpes īpatnībām dažādu veselības traucējumu gadījumos, un starpkultūru komunikāciju multikulturālā vidē.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs identificēt un formulēt aprūpes problēmas, pamatot izvirzītās aprūpes problēmas un to risinājumu. Attīstīs kritisku domāšanu autonomai lēmumu pieņemšanai multikulturālā vidē ar dažādiem pacientiem dažādās situācijās.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti attīstīs profesionālo kompetenci aprūpes problēmu identificēšanā un risināšanā, spēs novērtēt klīnisko situāciju un pielietot sistemātisku un holistisku pieeju pacientu aprūpē formulējot aprūpes problēmas, plānojot aprūpi, aprūpes darbību aprakstu un pacienta izglītošanu.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Māszinības, LFMZFb2BakalaursObligātsOlga Juhņeviča, Lelde Atvara, Ilona Zariņa, Anastasija Gromova, Diāna Platace, Dagnija Brutāne, Gunta Bēta
Māszinības, MZF2BakalaursObligātsOlga Juhņeviča, Lelde Atvara, Ilona Zariņa, Anastasija Gromova, Diāna Platace, Dagnija Brutāne, Gunta Bēta