Kursa vadītājs:Daiga Spila
Mērķauditorija:Tiesību zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Vadībzinātne

Sniegt studentiem izpratni par atvērto avotu un datu analīzes OSINT (Open Source Intelligence) lietošanas gadījumiem ekonomisko noziegumu atklāšanā un apkarošanā;
Sniegt studentiem nepieciešamās prasmes un iemaņas atvērto avotu pierādījumu meklēšanā un apkopošanā, iepazīstinot studentus ar brīvpieejas rīkiem un informācijas iegūšanas metodēm;
Sniegt studentiem prasmes un iemaņas iegūtās informācijas un pierādījumu analīzē un sintēzē.

Prasmes strādāt ar datoru, interneta pārlūkiem, orientēties sociālajos tīklos, angļu valodas prasmes

Studenti zina atvērto avotu izpētes (OSINT) metodes, pieejas, rīkus, izprot tiešsaistes tīklu, interneta pārlūku, mājaslapu un lielāko sociālo tīklu darbības principus, zina profesijai noderīgākās atvērtās datu bāzes, kā arī apzinās un izprot drošības riskus, ar ko sastopas interneta lietotāji, tajā skaitā pats izmeklētājs. Studiju kursa apguves rezultātā studenti spēj integrēt iegūtās zināšanas un dot ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanā.

Studenti prot meklēt un sistematizēt atvērtajos avotos pieejamos pierādījumus (tekstus, foto, video, unikālus identifikators u.tml.), lai vēlāk tos pārbaudītu, analizētu un iegūto informāciju sintezētu, izdarot secinājumus par izmeklējamo noziegumu. Izprotot interneta un sociālo tīklu darbības principus, studenti ir spējīgi izmantot pasniedzēja sniegtās zināšanas un patstāvīgi radīt jaunas atvērto avotu pētniecības pieejas. Studenti spēj iesaistīties diskusijās par interneta un sociālo tīklu attīstību, to lietotāju privātumu, drošību, kā arī pētnieka ētiku.

Studenti ir kompetenti veikt ekonomisko noziegumu izmeklēšanu, strādājot ar pierādījumiem, kas iegūti atvērtajos un publiskajos avotos, kā arī konsultēt izmeklētājus, kas izmanto citas pierādījumu vākšanas metodes.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Ekonomiskā drošība, EDM 2MaģistrsObligāts