Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Mehānika; Biomehānika

Veicināt zināšanu apguvi un izpratnes veidošanos par cilvēka pozas un kustību analīzi, spēkiem, kas darbojas uz cilvēka ķermeni, motorās kontroles teoriju, bērna normālas motorās attīstības pamatprincipiem un kā to izmantot, veidojot vingrinājumu programmu.

Vidējās izglītības apjomā.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs definēt kinemātikas un statikas jēdzienus, zinās nosaukt un atpazīs ķermeņa kustības un pozīcijas, spēs aprakstīt to analīzes principus, locītavu stāvokļus, kustību apjomu locītavās un tā mērīšanu, kinemātiskās ķēdes, spēkus, kas darbojas uz cilvēka ķermeni, sviras cilvēka ķermenī, muskuļu makroskopisko un mikroskopisko uzbūvi, to funkcionēšanas pamatprincipus, slīdošo pavedienu teoriju, kontrakciju režīmus, motorās kontroles teoriju un bērna normālu motoro attīstību, cilvēka aktivitāšu analīzes un vingrinājumu programmas izveides pamatprincipus.

Studiju kursa apguves rezultātā students pratīs veikt cilvēka kustību un ķermeņa stāvokļa analīzi, praktiski veikt pasīvās kustības un kustību apjoma noteikšanu ekstremitāšu locītavās, demonstrēt cilvēka pozīciju, kurās piedāvāt aktīvās kustības un pozas noturēšanu, progresiju atbilstoši motorās kontroles attīstības principiem.

Analīze un sintēze: Iegūtās zināšanas un prasmes spēs izmantot pacientu fiziskā funkcionālā stāvokļa izmeklēšanai un fizioterapijas efektivitātes novērtēšanai. Izvērtēšana: Students spēs interpretēt veikto novērtējumu rezultātus; spēs pamatot terapeitisko pasākumu izvēli.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.