Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sporta medicīna un rehabilitoloģija

Dot studentiem zināšanas un izpratni par pacienta funkcionālās izmeklēšanas un terapijas pamatprincipiem, to pielietošanas īpatnībām konkrētos ķermeņa segmetos saskaņā ar SFK.
Iepazīstināt studentus ar manuālās medicīnas pamatprincipiem, praktiski apgūt perifēro locītavu, mugurkaula krūšu daļas un ribu ritmiskās mobilizācijas pamatus, mugurkaula jostas un kakla daļas trakcijas paņēmienus.
Dot studentam pamatzināšanas par proprioceptīvas neiromuskulārās facilitācijas pamatprincipu un tehniku pielietošanu, kā arī praktiskas iemaņas funkcionālu kustību facilitācijā; iepazīstināt ar elastīgo saišu pielietojumu fizioteraoijā; iepazīstināt ar ķermeņa - psihes vienotības konceptu un tā nozīmi fizioterapijā.

Normālā anatomija, normālā fizioloģija, fizioterapijas pamati: motorās kontroles teorija, kinezioloģija, kustības un pozas analīze, terapeitisko vingrojumu veidi.

Students zinās pacienta funkcionālās izmeklēšanas pamatprincipus un metodes, spēs analizēt un izvērtēt izmeklēšanas atradni, identificēt novirzes un izprast pacienta funkcionālo problēmu, zinās kā formulēt terapijas mērķus un izveidot atbilstošu terapijas plānu, spēs izvēlēties šī plāna realizēšanai atbilstošas metodes un īstenošanas veidu. Zinās proprioceptīvās neiromuskulārās fascilitācija (PNF) fizioloģisko pamatojumu, iedarbību, indikācijas. Demonstrēs izpratni par neiromuskulārās facilitācijas elementiem, kustību stereotipiem, tehnikām un to izmantošanu pacientiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Iegūs zināšanas un spēs pamatot manuālās terapijas tehniku pielietojumu fizioterapeita praksē.

Students demonstrēs praktiskās iemaņas pacienta izmeklēšanā, iegūtās informācijas apkopošanā un analīzē, terapijas plānošanā, izvēloties un īstenojot atbilstošas fizioterapijas tehnikas, pacientiem ar kustību balsta sistēmas funkciju traucējumiem. Spēs praktiski izvērtēt terapijas rezultātus. Spēs pielietot terapijā proprioceptīvās neiromuskulārās facilitācijas pamatprincipus un tehnikas. Spēs veikt visu perifēro locītavu „locītavu spēles” izmeklēšanu un ritmisko mobilizāciju, muguras kakla un jostas daļas manuālu trakciju.

Students spēs izmeklēt pacientus ar kustību balsta sistēmas problēmām, izvērtēt iegūtos rezultātus un balstoties uz konkrēto problēmu, plānot un īstenot ārstēšanas pasākumus.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Fizioterapija, RFF4BakalaursObligātsMāra Kuļša, Ņikita Horoševs, Velga Gaļanska, Marika Briede, Līna Butāne
Fizioterapija, RFFN4BakalaursObligātsMāra Kuļša, Velga Gaļanska, Ņikita Horoševs, Marika Briede, Līna Butāne