Kursa vadītājs:Mārtiņš Vargulis
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt padziļinātu izpratni par iesaldēto konfliktu post-post-padomju telpā attīstības dinamiku, Krievijas interesēm šo konfliktu kontekstā, kā arī veicināt analīzi par potenciālu konfliktu attīstību nākotnē. Veicināt salīdzinošās analīzes spējas, pētot un izprotot cēloņsakarības/atšķirības starp vairākiem iesaldētiem konfliktiem post-post-padomju telpā. Sniegt padziļinātu ieskatu, kā Krievijas pozicionēšanās starptautiskajā arēnā un kā ārējo faktoru loma ir ietekmējusi post-post-padomju telpas attīstību.

Zināšanas par Krievijas ārpolitikas un drošības politikas kursa attīstību, kā arī post-post-padomju telpas vēsturi, izaicinājumiem un attīstību. Svarīgi, lai studentiem būtu vispārēja izpratne par iesaldēto konfliktu post-post-padomju telpā notikumiem un to nozīmi plašākā starptautisko attiecību kontekstā.

Studenti pārzinās iesaldēto konfliktu post-post-padomju telpā attīstību, izprotot gan to vēsturi, gan arī faktorus, kas ietekmējuši to rašanos. Studenti izpratīs, kā Krievijas pozicionēšanās starptautiskajā vidē un attiecību dinamika ar ārējiem faktoriem (ASV, NATO, ES u.c.) ir ietekmējusi Krievijas iesaisti konfliktu eskalācijā.

Studējošie patstāvīgi atlasīs un analizēs literatūras avotus, kas ir saistīti ar Krievijas lomu, darbībām un attiecību dinamiku post-post-padomju telpā. Veiktā patstāvīgā darba analīzes rezultātā studējošie kritiski izvērtēs literatūrā paustās idejas un diskutēs par šo ideju interpretāciju kolēģu prezentācijās.

Studenti izvērtēs un argumentēti izskaidros dažādu faktori ietekmi uz Krievijas pieeju iesaldēto konfliktu risināšanā, kā arī sniegs rekomendācijas un radīs jaunas idejas par iespējamiem iesaldēto konfliktu nākotnes attīstības scenārijiem un to ietekmi uz Krievijas lomu starptautiskajā sistēmā profesionālajā, akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē. Šīs prasmes būs starpnozaru – tās studenti pielietos jebkādā Krievijas (un citu valstu) ārējās mijiedarbības tendenču izvērtēšana un prognizēšanā īstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.