Kursa vadītājs:Lāsma Šķestere
Mērķauditorija:Informācijas un komunikācijas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Komunikācijas zinātne; Komunikācijas teorija

Katrs indivīds un sabiedrība kopumā ir atkarīga no informācijas, balstoties, uz kuru tā var pieņemt sev būtiskus lēmumus. Taču, vai visai informācijai, ar kuru mēs ikdienā sastopamies, var uzticēties? Kādam var šķist, ka mūsdienās, kad pieejami tik daudzveidīgi informācijas avoti, manipulācijas ar sabiedrisko domu un dezinformācija ir neiespējama, taču šodienas kontekstā tā ir kļuvusi vēl jo aktuālāka, nonākot lielas izvēles priekšā: ko lasīt un skatīties, kam uzticēties. Šajā kursā studenti iepazīsies ar daudzveidīgām informācijas manipulācijas formām, ar psiholoģiskiem faktoriem, kas padara cilvēkus neaizsargātus pret dezinformāciju un sazvērestības teorijām. Studenti attīstīs zināšanas, kā atpazīt un reaģēt uz maldīgiem uzskatiem digitālajā vidē. Šis kurss ietver praktiskus mācību vingrinājumus un simulācijas spēli, lai stiprinātu kritiskās domāšanas prasmes.

Pamata zināšanas par komunikāciju, sabiedriskajām attiecībām vai žurnālistiku.

Studenti spēs:
- Izprast galveno jēdzienu dezinformācija, viltus ziņas lietojumu;
- Izprast ziņu mediju un informācijas spēku;
- Noteikt īstu ziņu galvenās īpašības: pārbaudi, atbildību, neatkarību un vairākas perspektīvas;
- Novērtēt ziņu un citas informācijas avotu ticamību un precizitāti;
- Dekonstruēt ziņu stāstus;
- Izmantot ziņas un citu informāciju, lai cīnītos pret dezinformāciju.

- Daudznozaru komandas veidošana un sadarbība;
- Sarežģītu problēmu risināšana;
- Spēja sazināties, lai radītu sarežģītu problēmu risinājumus.

- Spēja pārbaudīt un kritiski pārskatīt medijus, īpaši digitālo mediju saturu;
- individuāli un grupās apkopot, apspriest un prezentēt ar tēmu saistītās problēmas;
- pielietot teorētiskās zināšanas praksē.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice