Kursa vadītājs:Dita Rietuma
Mērķauditorija:Komunikācijas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Komunikācijas zinātne

Iepazīstināt studentus ar nozīmīgākajiem pasaules kinomākslas vēstures posmiem, to attīstību un stilistiskajiem strāvojumiem. Padziļināt izpratni par mūsdienu komunikācijas un mediju vēsturi, kā arī to nozīmi Eiropas kultūras attīstības kontekstā.
Radīt prasmes orientēties audiovizuālā medija – kino – izteiksmes līdzekļos, attīstīt studējošo izpratni par kino valodas uzbūves principiem, kā arī kino valodas ietekmi uz mūsdienu audiovizuālās komunikācijas telpu. Akcentēt izpratni par kino valodas atšķirībām ASV un Eiropas kino kultūras un industrijas kontekstā. Iezīmēt Eiropas kino tendenču atšķirību no ASV kino industrijas.

Bakalaura izglītība sociālajās zinātnēs.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti:
• atpazīs un izpratīs kinomākslas attīstības galvenos posmus un stilistiskos virzienus.
• orientēsies Eiropas un ASV kinokultūras atšķirībās – gan filmu ražošanas, gan māksliniecisko izteiksmes līdzekļu, kino valodas elementu aspektā.
• pratīs raksturot kinomākslas būtiskākos virzienus, kā arī teorētiskās analīzes pieejas.
• izpratīs kino valodas uzbūves principus un to izmantojumu dažādos laika posmos un dažādu nacionālo skolu tradīcijās.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti būs ieguvuši:
• prasmi analizēt kino autoru darbus un kinomākslas paraugus, atpazīt dažādas kinomākslas tendences.
• iemaņas interpretēt kinomākslas ietekmi uz sabiedrības komunikāciju.
• prasmi novērtēt kinomākslas elementu ietekmi uz mūsdienu masu medijiem.

Sekmīgas studiju kursa apguves rezultātā studenti būs ieguvuši kompetenci:
• orientēties dažādu laika periodu audiovizuālos darbos – filmās.
• orientēties Eiropas un ASV kino kultūras atšķirībās.
• atpazīt un analizēt atšķirīgu kino valodas elementu izmantojumu.
• orientēties klasiskos un modernisma tradīcijā balstītos kino valodas principos.
• saskatīt mūsdienu audiovizuālās kultūras saikni ar būtiskiem kinomākslas attīstības posmiem, un dažādos laika posmos veiktajiem teorētiskajiem un praktiskajiem sasniegumiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.