Kursa vadītājs:Ieva Bāgante
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Reālās praktiskās zobārstniecības un mutes ķirurģijas apstākļos studenti nostiprina savas universitātē iegūtās prasmes un kompetences, lai sagatavotos patstāvīgam klīniskajam darbam.

topogrāfiskajā anatomijā un operatīvajā ķirurģijā mutes, sejas un žokļu rajonā, mutes ķirurģijā, patoloģiskajā fizioloģijā, vispārējā un speciālajā patoloģijā, vispārējā ķirurģijā, diagnostiskajā radioloģijā, iekšķīgajās slimībās ar propedeitikas pamatiem, farmakoloģijā, neatliekamajā palīdzībā.

Studiju kursa apguves rezultātā students spēs izklāstīt pamatzināšanas praktiskās zobārstniecības organizācijāu. Pratīs orientēties pacientu grupās un finansēšanas kārtībā, medicīniskā dokumentācijā, paveiktā darba uzskaitē, un atskaitēs, darba laikā un samaksā, apdrošināšanas dokumentos, darba spēju ekspertīzē un tās dokumentācijā, onkoloģiskā modrībā, diagnostiskās darbībās un taktikā ar priekšvēžu un onkoloģiskajiem pacientiem, Latvijas Ārstu ētikas kodeksa normu ievērošanā konkrētās praktiskās situācijās.

Studiju programmas apguves rezultātā studējošie pratīs demonstrēt sava apģērba un darba vietas, infekcijas kontroles līdzekļu sagatavošanai ķirurģiskai darbībai, iepazīšanās ar pacientu, pacienta sūdzību uzklausīšanu, dzīves, ģimenes un medicīniskās un speciālās anamnēzes ievākšanu un vēlmju uzklausīšanu. Spēs demonstrēt vispārējā veselības stāvokļa novērtējumu (pulss, asinsspiediens), ekstraorālu (apskate, palpācija) un intraorālu izmeklēšanu, pagaidu diagnozes uzstādīšanu, nosūtīšanu uz radioloģisko, laboratoro un citu nepieciešamo izmeklēšanu un šo datu interpretāciju, diagnozes uzstādīšanu, ārstēšanas taktikas un anestēzijas un ķirurģijas metodes izvēli, to izskaidrošanu pacientam un veikšanu ar pacienta piekrišanu, pēcārstēšanas režīma un ārstēšanas, atkārtota apmeklējuma nozīmēšanu, visu datu fiksēšana Zobārstniecības pacienta ambulatorā kartē (veidlapa Nr. 043/u) un studenta praktisko darbu uzskaites grāmatā. Savu spēju reāla novērtēšana, pieredzējušu kolēģu padomu un konsultāciju izmantošana.

Būs kompetents patstāvīgi novērtēt biežākās mutes ķirurģijas profila saslimšanas un traumu diagnostiku, pacienta vispārējā veselības stāvokļa novērtējumu. Pratīs izvēlēties slimībai (traumai) atbilstošas anestēzijas metodes un līdzekļus. Spēs tos pielietot zobu ekstrakciju, intraorālu incīziju, pārsiešanu, brūču aprūpes veikšanai. Būs spējīgs nozīmēt perioperatīvu ārstēšanu un režīmu.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.