Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kursa vadītājs:Lelde Atvara
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Māszinības
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Paplašināt vispārējo redzesloku par māsu zinātnes attīstību un filozofiju. Sniegt zināšanas uz pierādījumiem balstītas pacienta aprūpes plānošanā un īstenošanā, kā arī aprūpes teoriju attīstībā un struktūrā. Attīstīt spēju izvērtēt klīnisko situāciju, identificēt un formulēt aprūpes problēmas, ņemot vērā ar pacienta veselības traucējumiem saistītās vajadzības, noteikt aprūpes mērķus un prioritātes, plānot aprūpi, aprakstīt aprūpes problēmu risinājumu un pacienta izglītošanu, patstāvīgi sastādīt un aizstāvēt aprūpes plānu.

Pasaules vēsture, Latvijas vēsture un dabaszinātnes, propedeitika, vispārējā patoloģija, anatomija, farmakoloģija, starppersonu saskarsme veselības aprūpē.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs pamatzināšanas medicīnas vēsturē un māsu profesionālā attīstībā, iegūs pamatzināšanas par māszinību teoriju attīstību, struktūru un pielietojumu pacientu aprūpē, iegūs zināšanas un izpratni par pacientu aprūpes problēmām un aprūpi dažādu veselības traucējumu gadījumos

Studiju kursa apguves rezultātā pratīs izvērtēt klīniskās situācijas, pamatot izvirzītās aprūpes problēmas un to risinājumu. Spēs patstāvīgi izstrādāt aprūpes plānu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti attīstīs profesionālo kompetenci aprūpes problēmu identificēšanā un risināšanā, spēs novērtēt klīnisko situāciju pacientu aprūpē, pielietojot pamatotu māszinību teoriju, formulējot aprūpes problēmas un plānojot aprūpi, aprūpes darbību aprakstu un pacienta izglītošanu.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.