Kursa vadītājs:Aleksandra Bitnere
Mērķauditorija:Zobārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Stomatoloģija

Iepazīstināt studentus ar mikroprotezēšanas pamatiem, izveidot sapratni par saikni starp terapeitisko stomatoloģiju un zobu protezēšanu, paaugstināt studentu zināšanu līmeni materiālu mācībā, veikt praktiskos vingrinājumus uz fantomiem. Studentiem izskaidrot digitālās zobārstniecības darba gaitu un kompjūtera balstītu (CAD/CAM) zoba netiešu restaurāciju (ZNR) izgatavošanu un iemācīt digitāli un analogi izgatavoto ZNR cementēšanu.

Dentālā anatomija un okluzoloģija, biomateriālu mācība, pirmsklīniskā mācība terapijā un protezēšanā, rentgenoloģija, karioloģija, periodontoloģija, endodontija, datorzinības.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie būs apguvuši mikroprotezēšanas jeb zobu netiešās restaurācijas pamatus: zobu novērtēšana, slīpēšana, digitāla un analoga nospiedumu ņemšana, cementēšana, materiālu un instrumentu izvēle, CAD/CAM izmantošana mikroprotezēšanā.

Atjaunot zobus ar netiešām restaurācijām: inlejām, onlejām, venīriem, daļējiem kroņiem no dažādiem materiāliem, pielietojot kā analogo tā digitālo darba pieeju.

Spēja diferencēt un pielietot iegūtās teorētiskās un praktiskās iemaņas mikroprotezēšanā, paplašinot tās terapijas iespējas pacientiem, pareiza materiālu un tehniku izvēle.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Zobārstniecība, SSNSFz9MaģistrsIerobežota izvēleAleksandra Bitnere