Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne; Sporta pedagoģija

Sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes praktisko nodarbību vadīšanā, izmantojot jaunākās metodes fitnesa nozarē. Sniegt vispārīgu informāciju par jaunās paaudzes (21. gadsimta sākuma) funkcionālajiem treniņiem ar holistisku jeb visaptverošu ievirzi, skaidrojot to izveidošanās vēsturi un virzienus.

Anatomija, Fizioloģija, Veselības sports pamati, Vingrošanas pamati un terminoloģija.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti nosauc dažādas metodes un nodarbību veidus – vingrošana veselībai un raksturo to būtību, spēs definēt, ko nozīmē Holistisks funkcionāls treniņš un tā obligātās sastāva komponentes. Spēs raksturot R. Štainbahera Holistisko funkcionālo treniņu sistēmu BODYART® un tās populārākās programmas.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti atpazīst dažādas vingrošanas metodes veselībai, fitnesa nodarbību veidus un novērtē to praktizēšanas nepieciešamību fitnesa klientiem, kā arī pratīs praktiski novadīt BODYART® treniņa ievaddaļu (jeb pirmās 2 enerģijas fāzes), būs apguvis BODYART® elpošanas tehnikas un pratīs lietot piemērotu terminoloģiju.

Izmantojot iegūtās zināšanas un pamata prasmes, studenti analizē, plāno, realizē un sintezē dažādu vingrošanas metožu vingrinājumus un nodarbību veidus veselībai, spēs pielietot BODYART® elementus, elpošanas un relaksācijas tehnikas, kā arī zināšanas par muskuļu fasciju ķēžu iesaistes un funkcionālās stājas nozīmīgumu dažādās fitnesa nodarbībās. Tāpat, spēs izvērtēt BODYART® elementu pielietošanas nepieciešamību un piemērotību fitnesa kluba klientiem ar dažādiem sagatavotības līmeņiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.