Struktūrvienība: Radioloģijas katedra
Kursa vadītājs:Gaida Krūmiņa
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Rentgenoloģija un radioloģija

Izvēles kursa mērķis ir padziļināt studentu zināšanas un praktiskās iemaņas ultrasonogrāfijas tehnikas apgūšanā un vēdera dobuma ultrasonogrāfijas pamatos, spēt atrast un atpazīt anatomiskās struktūras un orgānus, kā arī apskatīt biežāk sastopamās patoloģijas iepriekš sagatavotas prezentācijas attēlos.

Apgūts studiju kurss "Radioloģijas pamati" 3. studiju gadā.

Padziļinātas studentu zināšanas abdominālajā ultrasonogrāfijā, spējot atrast un atpazīt anatomiskās struktūras un orgānus, kā arī apskatītas biežāk sastopamās patoloģijas vēdera dobumā.

Iegūtas praktiskās pamatiemaņas vēdera dobuma ultrasonogrāfijā, spējot atrast un atpazīt anatomiskās struktūras un orgānus vēdera dobumā.

Studenti būs spējīgi iegūtās pamatzināšanas abdominālajā ultrasonogrāfijā nodot tālāk citiem ieinteresētajiem studentiem, viņus praktiski apmācot.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.