Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:14 / 21
Kursa vadītājs:Zane Gulbe
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Psiholoģija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija; Vispārīgā psiholoģija

Mērķis

Nodrošināt studentiem iespēju attīstīt un padziļināt kompetenci psiholoģiskajā konsultēšanā un palīdzībā, psihologa pārraudzībā attīstīt un pilnveidot prasmi veidot kontaktu ar klientu / pacientu / grupu, izprast klienta / pacienta/ grupas pieprasījumu un vajadzības, izvirzīt un saskaņot ar klientu / pacientu / grupu psiholoģiskās palīdzības sniegšanas mērķus, izstrādāt psiholoģiskās palīdzības plānu, īstenot to, rakstīt sadarbības pārskatu par psiholoģiskās konsultēšanas procesu, informēt klientu / pacientu / grupu par psiholoģiskās palīdzības rezultātiem un sniegt rekomendācijas.

Priekšzināšanas

Apgūti studiju kursi: Vispārīgā psiholoģija, Psihes bioloģiskie pamati, Attīstības psiholoģija, Personības psiholoģija, Diferenciālā psiholoģija, Klīniskā psiholoģija, Psiholoģiskā izpēte un konsultēšana.

Rezultāti

Zināšanas

Studējošie demonstrē izpratni un kritiski izvērtē psiholoģiskās konsultēšanas procesu, kā arī izskaidro psiholoģiskās konsultēšanas procesa nosacījumus, ievērojot dažādu vecumposmu psiholoģiskās īpatnības. Analizē un kritiski izvērtē dažādus mijiedarbības aspektus starp bioloģiskajiem, psiholoģiskajiem un sociālajiem procesiem psiholoģiskās palīdzības kontekstā dažādām klientu / pacientu grupām. Izskaidro sadarbības pārskata principus un struktūru.

Prasmes

Formulē psiholoģiskās konsultēšanas mērķi, atbilstoši konkrētai situācijai un klientu / pacientu / grupas vajadzībām. Veido psiholoģiskās konsultēšanas plānu, izvēloties un lietojot zinātniski pamatotas psiholoģiskās metodes un veic psiholoģiskās konsultēšanu. Sagatavo sadarbības pārskatu par psiholoģiskās konsultēšanas procesu, kā arī kritiski novērtē sava darba efektivitāti.

Kompetences

Veic psiholoģisko konsultēšanu un psiholoģisko palīdzību, lietojot zinātniski pamatotas metodes, ievērojot profesionālās darbības tiesiskos un ētiskos aspektus. Ņemot vērā dažādus mijiedarbības aspektus starp psiholoģiskiem, sociāliem un bioloģiskiem aspektiem, patstāvīgi formulē un kritiski analizē sarežģītas psiholoģijas problēmas, pamato pieņemtos lēmumus, sagatavo sadarbības pārskatu, izprotot savas profesionālās darbības iespējamo ietekmi uz klientu / pacientu, grupu, sabiedrību un vidi.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Veselības psiholoģija, VPM4MaģistrsObligātsZane Gulbe, Iveta Berķe, Marina Brice, Ilona Krone