Kursa vadītājs:Liāna Deklava
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Sociālā labklājība un sociālais darbs
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija; Sociālā psiholoģija

Padziļināt maģistrantu zināšanas par dažādu psihoterapijas virzienu pamatprincipiem un to piedāvātajām iespējām psihosociālajā palīdzībā. Noskaidrot kopējās un atšķirīgās iezīmes.
Pilnveidot studentu zināšanas un praktiskās iemaņas terapeitisko intervenču īstenošanā. Veidot izpratni par konsultēšanas un terapijas atšķirīgajām iezīmēm aktualizējot to lietošanu psihosociālājā palīdzībā sociālā darba ietvaros. Veicināt ētisko pamatprincipu aktualizāciju psihosociālajā palīdzībā. Papildināt studentu aktīvās klausīšanās iemaņas.

Sociālā psiholoģija, saskarsmes psiholoģija.

Studentiem ir izpratne par dažādu psihoterapijas pamatprincipu kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm un to iespējām psihosociālajā palīdzībā. Maģistranti spēj definēt dažādu psihoterapijas – psihodinamiskā, analītiskā, kognitīvi biheiviorālā un eksistenciāli humānistiskā virzienu nozīmīgākos jēdzienus un terminus, nosaukt un raksturot cilvēka psihes aizsardzības mehānismus.

Studenti prot izvēlēties darbam atbilstošu pieeju psihosociālajā palīdzībā sociālajā darbā un īstenot to praksē.

Studenti ir kompetenti dažādu psihoterapijas virzienu un principu izmantošanā psihosociālajā palīdzībā sociālajā darbā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.