Kursa vadītājs:Ingus Alliks
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Sociālā labklājība un sociālais darbs
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes; Tiesību teorija un vēsture

Kursa mērķis ir padziļināt sociālo darbinieku - maģistratūras studentu profesionālo kompetenci sociālo tiesību jomā, sniegt zināšanas par sociālās drošības mehānismiem, stratēģijām un tiesību aktiem, sniegt zināšanas par Eiropas Savienības (turpmāk – ES) institucionālo sistēmu, sociālo tiesību attīstību ES un mijiedarbību ar Latvijas Republikas sociālās drošības sistēmu. Kursā tiek apskatīta Eiropas un Latvijas sociālās drošības struktūru funkcionēšanas kārtība un svarīgākie likumi un starptautiskie dokumenti.

Bakalaura grāds sociālajās zinātnēs.

Kurss padziļinās studentu zināšanas par sociālo sfēru regulējošo politiku pamatprincipiem un tiesību aktu sistēmu ES un Latvijā.

Pārzināt galvenos ES un Latvijas politikas plānošanas un normatīvos dokumentus sociālo tiesību jomā, prast tos lietot, pārzināt to savstarpējo mijiedarbību un atrast nepieciešamos likumus (koncepcijas, regulas, direktīvas) situācijām, kas risināmas sociālajā darbā. Studenti ir informēti par aktuālajām tendencēm un iniciatīvām ES un Latvijā.

Pielietot iegūtās zināšanas sociālās drošības sistēmas raksturošanā un ikdienas darbā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.