Kursa vadītājs:Andrejs Ivanovs
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Matemātika; Varbūtību teorija un matemātiskā statistika

Datu analīzes un pārvaldības prasmes ir ļoti svarīgas mūsdienu lietišķajos statistikas pētījumos. Kursa mērķis ir iepazīstināt studentus ar statistikas programmatūras rīkiem, ko izmanto biostatistikas pētījumos: „R” un „Jamovi”.
Tādējādi kursa mērķi ir:
• iepazīstināt studējošos ar statistisko programmēšanu un datu pārvaldību, izmantojot „R” un „Jamovi” statistikas programmatūru;
• sagatavot studējošos darbam ar datoru citos studiju programmas „Biostatistika” kursos.

Īpašas priekšzināšanas netiek prasītas, taču kursā būs nepieciešamas datorprasmes un vidusskolas līmeņa algebras zināšanas un tiks izmantoti statistikas jēdzieni.

• Pārzināt, atlasīt, patstāvīgi izmantot „R” un „Jamovi” programmēšanas pamatprincipus.
• Lietot „R” un „Jamovi” datu bāzu pārvaldības principus.
• Apgūt un izmantot padziļinātus programmēšanas elementus, piemēram, izpildi ar nosacījumiem, ciklus un pielāgotas funkcijas.

Pēc kursa pabeigšanas studenti spēs:
• pārbaudīt dažāda veida datus programmatūrā un organizēt tos analīzes nolūkos;
• veikt datu pilnīgu transformāciju un vizualizāciju ar „R” un „Jamovi”;
• uzrakstīt un izmantot paši savas R funkcijas, lai automatizētu bieži pildāmus uzdevumus.

Studenti spēs:
• kvalitatīvi izmantot „R” un „Jamovi” programmatūru statistiskai analīzei citos biostatistikas kursos;
• saprast atšķirības starp „R” un „Jamovi” programmām un izvēlēties piemērotāko konkrētai analīzei;
• patstāvīgi uzlabot savas statistiskās programmēšanas prasmes, lai veiktu pētniecisku darbību vai analizētu ar veselību saistītos datus.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.