Pārlekt uz galveno saturu

Statistikas mācību laboratorija tika izveidota 2013. gadā. Struktūrvienība nodrošina kvalitatīva studija procesa realizāciju un sekmē RSU studējošo un docētāju zinātnisko darbību, kā arī sniedz ar statistikas datu apstrādi saistītus pakalpojumus juridiskām personām. Zinātniskās darbības sekmēšana tiek realizēta, piedāvājot studējošajiem un docētājiem konsultācijas par medicīnas pētījumu metodoloģiju, datu ievadi, datu apstrādes programmu lietošanu, datu statistiskās apstrādes metodēm, analīzi, rezultātu interpretāciju un grafisko attēlošanu.

Konsultācijas statistikas datu apstrādē RSU studējošajiem un docētājiem

 • Medicīnas pētījumu metodoloģija
 • Pētījumu datu ievade
 • Datu apstrādes programmu (IBM SPSS, STATA, R) lietošana
 • Teksta analīzes programmas NVivo lietošana
 • Datu statistiskās apstrādes metodes un analīze
 • Iegūto rezultātu interpretācija un grafiskā attēlošana

  Biežāk uzdotie jautājumi par Statistikas mācību laboratorijas sniegtajām konsultācijām

  Vai par konsultācijām Statistikas mācību laboratorijā ir jāmaksā?
  - Nē, konsultācijas RSU studējošajiem ir bez maksas.

  Vai katrs studējošais var saņemt tikai vienu konsultāciju?
  - Studējošie var pieteikties atkārtotām konsultācijām, ja tas ir nepieciešams. Konsultāciju skaits vienam studējošajam nav ierobežots.
  Savukārt, rezidentūras programmās studējošie studenti studiju ietvaros var saņemt divas statistikas konsultācijas. Ja studējošais vēlas saņemt papildus konsultāciju, ir nepieciešams sazināties ar Rezidentūras studiju fakultāti, rakstot vēstuli par papildus konsultācijas nepieciešamību, uz e-pastu: rsfatrsu[pnkts]lv. Pēc apstiprinājuma saņemšanas studējošajam ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma forma E-studiju vidē vai my.rsu.lv. 

  Kā iespējams pieteikties konsultācijām?
  - Studējošie konsultācijām var pieteikties Studējošo portālā vai E-studiju vidē, aizpildot pieteikuma formu. Konsultācijas pieteikums ir reģistrēts, saņemot apstiprinājuma ziņu uz studējošā e-pastu "Jūsu pieteikums uz konsultāciju ir saņemts". 
  - Docētāji - uzrakstot pieteikumu uz e-pasta adresi statistikaatrsu[pnkts]lv.

  Kā tiek saņemts konsultācijas apstiprinājums?
  - Studējošais savā RSU e-pastā divu darba dienu laikā saņems konsultācijas apstiprinājuma ziņu ar norādītu konsultācijas datumu, laiku un konsultanta vārdu vai arī ziņu ar cita konsultācijas laika piedāvājumu.

  Kā rīkoties, ja divu darba dienu laikā netiek saņemta ziņa par pieteikuma saņemšanu vai ir radušās citas problēmas ar pieteikšanos?
  - Sazinieties ar Statistikas laboratorijas darbiniekiem, rakstot e-pastu uz statistikaatrsu[pnkts]lv vai zvanot pa tālruni 67060897.

  Kurš var pieteikties konsultācijām?
  - Ikviens RSU pamatstudiju, maģistra studiju vai rezidentūras un doktorantūras programmās studējošais.

  Kur un kad notiek konsultācijas?
  - Konsultācijas notiek Baložu ielā 14, A korpusā, II stāvā, 207. un 208. kabinetā darbdienās no plkst. 9 līdz 17 vai attālinātā formātā Zoom platformā.

   

  Projekti

  Aktuālie projekti

  Pētījums par veselību, novecošanu un pensionēšanos Eiropā (Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe)

  Projekta mērķis: iegūt datus par veselības, psiholoģiskajiem, ekonomiskajiem, demogrāfiskajiem aspektiem un sociālo atbalstu iedzīvotājiem vecumā virs 50 gadiem dažādās Eiropas valstīs, sniedzot plašas iespējas pētniecībai un veselības politikas veidošanai.
  www.share-project.org

  SHARE_L_BS_LVA_0.jpg

  Pakalpojumi juridiskām personām medicīnas pētījumu jomā

  Klīniskie pētījumi un novērojumi

  • Pētījumu metodoloģijas izstrāde
  • Klīnisko pētījumu protokolu izstrāde
  • Pacientu anketu (CRF) izveide
  • Datu ievade programmā RedCap
  • Iegūto datu statistiskā apstrāde un analīze.

  Konsultācijas

  • Medicīnas pētījumu metodoloģija
  • Pētījumu datu ievade
  • Datu apstrādes programmu (IBM SPSS, STATA, R) lietošana
  • Datu statistiskās apstrādes metodes un analīze
  • Rezultātu interpretācija un grafiskā attēlošana

  Lekcijas un kursi

  • Pētniecības metodes
  • Datu statistiskā apstrāde
  • Datu analīzes pamatprincipi
  • Praktiskie semināri par IBM SPSS programmu

  Mūsu klienti

  Olainfarm

  A/s Olainfarm ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmuma darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. 

  www.olainfarm.lv

  olainfarm-sq_0_0.jpg

  Silvanols

  SIA Silvanols ir viena no straujāk augošajām Latvijas zāļu farmācijas kompānijām, kas jau 20 gadu ražo dabiskas izcelsmes uztura bagātinātājus, medicīniskās ierīces un zāles. Apvienojot zināšanas par dabas vielām ar jaunākajām tehnoloģiju iespējām, ir izveidots vairāk nekā 50 produktu portfelis dažādām indikācijām – no pretsaaukstēšanās līdzekļiem līdz uztura bagātinātājiem kopējā veselības stāvokļa uzlabošanai.

  www.silvanols.lv

  silvanols_logo_0.png

  BIOR

  Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR ir vadošā pārtikas un veterinārmedicīnas zinātniskā laboratorija Baltijā, kas veic vairāk nekā miljons analīžu gadā un īsteno zinātniski pētniecisko darbu. BIOR kompetencē ir pārtikas kvalitāte, drošība un risku novērtēšana, veterinārmedicīna, infekcijas slimības un to risku novērtējums, sabiedrības veselība un vide, zivju resursu izpēte un akvakultūra.

  www.bior.lv

  BIOR-logo_0.jpg

  Sadarbība

  Ārvalstīs

  Tartu Universitāte

  1632. gadā dibinātā Tartu Universitāte ir viens no vadošajiem pētniecības un studiju centriem Igaunijā, veicot aptuveni 13400 studentu apmācību četrās fakultātēs visos studiju līmeņos.

  tartu2.jpg

  Viļņas Universitāte

  Viļņas Universitāte, kas dibināta 1579. gadā, ir Lietuvas vecākā un lielākā augstākās izglītības iestāde, kurā 14 fakultātēs visos studiju līmeņos izglītību iegūst aptuveni 20500 studentu.

  vilnius-uni.jpg

  Gēteborgas Universitāte

  Gēteborgas Universitāte, kas ir spēcīgs zinātnes centrs un aktīvi iesaistās sociālajos procesos, ir dibināta 1891. gadā un šobrīd, piedāvājot plašas studiju iespējas astoņās fakultātēs, izglīto 37000 studentu.
  http://healthmetrics.gu.se/

  goteborg-uni.jpg

  Upsalas Universitāte

  1477. gadā dibinātā Upsalas Universitāte, kuru raksturo bagāta kultūras vide, dažādība, augstas kvalitātes izglītība un starptautiska līmeņa pētniecība, ir vecākā Zviedrijas universitāte, kurā šobrīd deviņās fakultātēs studē aptuveni 45000 tūkstoši studentu.

  Upsala-uni_0.jpg

  Somijas Vēža reģistrs

  Somijas Vēža reģistrs, kas kopš 1953.gada uztur nacionāla līmeņa onkoloģisko slimību datu bāzi, ir starptautiski aktīvs pētniecības institūts ar aptuveni 1500 zinātniskām publikācijām un 100 doktora disertācijām, kurās nozīmīga loma bijusi Reģistra datiem un tā pētniekiem.

  FCRa_0.png

  Čalmersa Tehniskā universitāte

  Čalmersa Tehniskā universitāte ir dibināta 1829. gadā. Tās galvenais darbības virziens ir izglītības nodrošināšana ar tehnisko zinātni saistītās jomās un pētniecība, veicot aptuveni 9500 studentu izglītošanu 13 novirzienos visos studiju līmeņos.

  AvancezChalmers_0.png