Kursa vadītājs:Māris Garjānis
Studiju tips:Nepilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Civilā un militārā aizsardzība; Tiesību zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes

Sniegt zināšanas par Latvijas tiesību aizsardzības iestādēm, to kompetenci, pakļautību, pārraudzību, to savstarpējo un starptautisko sadarbību. Uzdevumi: 1. veicināt studentu izpratni par Latvijas tiesību aizsardzības iestādēm, to funkcijām un sadarbību; 2. veicināt studentu izpratni par normatīvajiem aktiem, kas reglamentē šo iestāžu darbību; 3. veicināt studentu izpratni par atsevišķu iestāžu struktūru, darbības principiem, kompetenci un amatpersonu pilnvarām.

Nav nepieciešamas.

Students apgūs Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu sistēmu, normatīvos aktus, apgūs atsevišķu Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu struktūru, pārzinās darbības principus un kompetences, atsevišķu Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu amatpersonu pilnvaras. Orientēsies stapinstitucionālās sadarbības procesā tiesībaizsardzības iestāžu kontekstā.

Pēc kursa apguves, students patstāvīgi orientēsies Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu sistēmā, normatīvajos aktos, kas reglamentē Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu darbību, atsevišķu Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu struktūrā, darbības principos un kompetencē.

Pēc kursa apguves students spēs patstāvīgi orientēties Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu sistēmā, patstāvīgi orientēties Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu darbību reglamentējošos normatīvajos aktos, patstāvīgi orientēties Latvijas tiesību aizsardzības iestāžu struktūrā, pārzinās darbības principus un kompetences.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Policijas darbs, PDida 2BakalaursIerobežota izvēle