Struktūrvienība: Rehabilitācijas katedra
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Medicīnas pakalpojumi; Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Sporta medicīna un rehabilitoloģija

Kursa mērķis ir attīstīt zināšanas un prasmes plānot un īstenot sistemātisku pārskatu par specifiskiem klīniskiem jautājumiem rehabilitācijā un kritiski analizēt pārskatā iekļautos zinātniskos pētījumus un to rezultātus; attīstīt prasmes izmantot zinātniskos pierādījumus praksē, pieņemot lēmumus, kas sekmē labākus pacientu rehabilitācijas procesa rezultātus.

Zinātnisko pētījumu metodoloģijas pamati.

Studiju kursa apguves rezultātā students iegūs pamatzināšanas novērtēt, atšķirt un izklāstīt dažādus zinātnisko pierādījumu veidus un to piemērošanu rehabilitācijas praksē.

Students apgūs prasmi izvirzīt atbilstošus klīniskos jautājumus, izveidot informācijas meklēšanas plānu, lai atrastu pierādījumus, kas attiecas uz rehabilitācijas praksi. Integrēt pierādījumus, lai pieņemtu argumentētu lēmumu. Pratīs kritiski izvērtēt zinātniskos pētījumus par specifiskiem rehabilitācijas prakses jautājumiem. Spēs apspriest klīniskās pieejas priekšrocības un trūkumus, lai pieņemtu lēmumu praksē.

Students spēs patstāvīgi analizēt informāciju un izstrādāt stratēģiju, lai uzlabotu rehabilitācijas praksi izmantojot zinātniskos pierādījumus. Spēs apkopot sistemātiskas informācijas meklēšanas rezultātus attiecībā uz specifisku klīnisko problēmu un integrēt tos lēmuma pieņemšanā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.