Struktūrvienība: RSU Liepājas filiāle
Kursa vadītājs:Gunta Bēta
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Īsā cikla (Pirmā līmeņa)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Apgūt pamatzināšanas par veselības aprūpes organizācijas principiem. Radīt priekšstatu par izvēlētās profesijas vietu un lomu veselības aprūpē. Veicināt zināšanu apguvi un izpratnes veidošanos par esošo normatīvo regulējumu veselības aprūpē – ārstniecības personu, pacientu tiesībām un pienākumiem, medicīniskās dokumentācijas uzglabāšanu, personu datu aizsardzību.

Nav nepieciešamas.

Zina starptautiski akceptētās pamatvērtības, uz kurām balstās veselības politika; galvenos starptautiskos un Latvijas veselības politikas dokumentus. Zinās par veselības aprūpes, sociālās palīdzības un izglītības sistēmu organizāciju un finansēšanu, rehabilitācijas pakalpojumu finansēšanas modeļiem un valsts un privāto (klienta) atbildību šajā jomā.
Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst zināšanas par ārstniecības personu, pacientu tiesībām un pienākumiem, personu datu aizsardzību, medicīniskās dokumentācijas uzglabāšanu. Studentiem būs izveidojusies izpratne par medicīnas tiesībām, to nozīmi sabiedrības dzīves un profesionālās darbības procesos.

Identificēs nepieciešamo ārsta palīga profesionālo aspektu nodrošinājumu Latvijas valsts veselības aprūpes organizatoriskajā struktūrā un vadībā. Studenti izpratīs profesijas juridiskos aspektus – medicīnas tiesības, t.sk. ārstniecības personu, pacientu tiesības un pienākumus un medicīniskās dokumentācijas lietvedību. Studenti spēs pielietot piemērojamos tiesību aktus profesionālajā darbībā un situācijās, kas var rasties ikdienas darbā.

Spēs plānot un organizēt savu darbu un darba vietu, strādājot patstāvīgi vai komandā. Spēs ievērot ārstniecības jomas normatīvo aktu prasības profesionālā jomā. Spēs profesionāli organizēt savu darbību, atbilstoši profesijas standartam. Studenti spēs pielietot medicīnas tiesības – ārstniecības personu, izpratīs pacientu tiesības un pienākumus, mācēs aizsargāt personu datus, t.sk. medicīnisko dokumentāciju, kā arī zinās savas kā veselības aprūpes darbinieka tiesības un pienākumus. Spēs analizēt, izvērtēt, sintezēt un veidot ieteikumus par atsevišķiem veselības aprūpes sistēmas aspektiem; analizēt kvalitātes vadības sistēmas pamatprincipus.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Ārsta palīgs, LFAP5Pirmais līmenisObligāts