Skolēniem
Skolotājiem

Lai veicinātu interesi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku Eiropas vidusskolēnu vidū, ik gadu vairāk nekā 20 valstīs norisinās Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde. Starptautiskā olimpiāde 2023. gadā notiks Latvijā, un to organizēs Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Aicinām 8.–11. klašu komandas līdz 3. decembrim pieteikties olimpiādes nacionālās atlases pirmajai kārtai, lai mērotos spēkiem ar vienaudžiem Latvijā un vēlāk, iespējams, Eiropā. Olimpiāde būs piemērota jauniešiem, kurus interesē dabaszinātnes un matemātika un kuriem patīk darboties laboratorijā un veikt eksperimentus.

Ik gadu starptautiskā Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiāde norisinās citā ES valstī, un katru dalībvalsti pārstāv divas komandas sešu skolēnu sastāvā. Latvijas valsts izlases dalībnieku atlase notiek nacionālās olimpiādes ietvaros trīs kārtās: pirmajā kārtā tiešsaistē tiek testētas skolēnu zināšanas, otrajā norit praktisko un teorētisko zināšanu pārbaude klātienē, bet trešajā – praktiskās sagatavošanās cikls pirms olimpiādes.

Konkursa atlases pirmā kārta norisināsies 10. decembrī, kad tiešsaistē RSU E-studiju sistēmā plānots testēt skolēnu teorētiskās zināšanas. Tajā paredzēti gan atvēra tipa, gan vairākizvēļu jautājumi par bioloģiju, ķīmiju un fiziku, un tādējādi tiks pārbaudītas skolēnu spējas orientēties iepriekš nepazīstamās dabaszinātņu tēmās, analizēt problēmsituācijas, veikt aprēķinus un loģiski spriest.

Pēc pirmās atlases kārtas labāko rezultātu ieguvēji tiks aicināti uz otro kārtu klātienē, kas notiks RSU 2023. gada 4. februārī. Otrajā atlases kārtā dalībnieki individuāli pildīs praktiskos darbus ķīmijā, bioloģijā un fizikā, parādot savas iemaņas praktisko eksperimentu veikšanā, spējas iegūt, apstrādāt un interpretēt rezultātus. Pēc otrās kārtas tiks noteikti divpadsmit labākie skolēni, kuri turpinās gatavošanos dalībai starptautiskajā olimpiādē. Eiropas olimpiāde norisināsies no 29. aprīļa līdz 5. maijam Rīgas Stradiņa universitātē.

Lai piedalītos olimpiādē, līdz 3. decembrim jāaizpilda pieteikuma anketa olimpiādes vietnē www.rsu.lv/eezo, kur publicēta arī plašāka informācija par olimpiādi un iepriekšējo gadu uzdevumi.