Tradicionālie pasākumi

Pagājušajā nedēļā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās jauno ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa (Orientation Week), kas tiek rīkota divreiz gadā pirms semestra sākuma un sniedz iespēju ārvalstu studentiem uzzināt vairāk par RSU un Latviju un iepazīties savstarpēji. Ziemā RSU studijas uzsāk 298 jaunieši no 37 valstīm. Kopumā RSU patlaban studē vairāk nekā 2900 ārvalstu studentu no 80 valstīm.

Lielākā daļa jaunuzņemto ārvalstu studentu nāk no Eiropas – Zviedrijas (29,3 %), Vācijas (23,6 %), Norvēģijas (11,4 %), Somijas (7,4 %), Portugāles (3 %), Itālijas (2,7 %) – un 4,4 % no citiem pasaules reģioniem. Pirmkursnieki studēs divās studiju programmās: studiju programmā Medicīna, kurā uzņemti 265 ārvalstu studenti, un studiju programmā Zobārstniecība, kurā uzņemti 33 ārvalstu studenti.

Šajā semestrī RSU pievienojas arī 26 iebraucošie Erasmus+ mobilitātes studenti no Polijas, Turcijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Spānijas un Itālijas, no kuriem 21 studēs veselības studiju jomā, bet pieci – sociālo zinātņu jomā.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons apsveica jaunos studentus ar uzņemšanu starptautiskajā, draudzīgajā un atvērtajā RSU saimē un novēlēja sekmes studijās. Viņš uzsvēra, ka pēdējos 34 gadus RSU ir līdere starptautisko studentu izglītības jomā Latvijā un studiju programmu saturs sinhronizēts ar labākajām Rietumu universitātēm, un ka RSU ir ļoti nozīmīgi sasniegumi simulācijas tehnoloģiju attīstībā. Arī pētniecība ir ļoti būtiska, tāpēc RSU attīstības stratēģijā norādīts, ka svarīga ir internacionalizācija un mobilitāte, kā arī digitālo un simulācijas tehnoloģiju izmantošana.

Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone savā uzrunā mudināja jaunos studentus aizrautīgi apgūt jaunas zināšanas un mērķtiecīgi tiekties pretī ilgtspējīgiem risinājumiem, izmantot visas RSU starptautiskās un multikulturālās vides piedāvātās iespējas, būt aktīviem un iesaistīties pasākumos, kā arī popularizēt RSU savā mītnes zemē.

Medicīnas fakultātes ārvalstu studējošo prodekāne Smuidra Žermanos solīja pasniedzēju atbalstu grūtajā studiju procesā un aicināja meklēt draugus vietējo studentu starpā, jo vietējais draugs arvien ir priekšrocība. Savukārt Zobārstniecības programmas studentus sveica Zobārstniecības fakultātes ārvalstu studentu mentore Karīna Krūmiņa.

Iepazīšanās nedēļas laikā jaunieši uzzināja par RSU Studentu servisa piedāvāto atbalstu, studentu platformu, studiju procesu, pārbaudījumiem un sekmju novērtējumu, RSU ambulances pakalpojumiem, kā arī drošības un sabiedriskās kārtības noteikumiem pilsētā. Programma noslēdzās ar aizraujošu RSU 5. gada medicīnas studentu stāstījumu par viņu pirmajiem iespaidiem Latvijā, ko bagātināja fotogrāfijas no personīgā arhīva un dažādi lietderīgi ieteikumi. RSU studentu mentoru vadībā tika novadītas ekskursijas grupās RSU galvenajā ēkā, un jaunie ārvalstu studenti iepazinās ar dažādām mācību telpām, bibliotēku, kā arī zobārstniecības pirmsklīniku. Studentiem nedēļas laikā bija iespēja piedalīties arī dažādos neformālos pasākumos.

Iepazīšanās nedēļu organizēja RSU Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar RSU Studentu servisu, Studējošo pašpārvaldi, Ārvalstu studentu asociāciju un Rīgas pašvaldības policiju.