ĀSN

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Starptautisko sakaru departamenta (SSD) rīkotā ārvalstu studentu Iepazīšanās nedēļa šovasar atguvusi klātienes formātu un pulcējusi vairāk nekā 400 jauno studentu.

Pēc diviem gadiem, kad studiju process un liela daļa pasākumu notika tikai attālināti, augusta nogalē jaunie ārvalstu studenti atkal varēja tikties un klātienē piedalīties prezentācijās, satikt savus grupas biedrus un kopā piedalīties dažādos neformālos pasākumos. Šajā semestrī RSU pievienojas 421 students no 35 valstīm, kā arī 38 iebraucošie Erasmus+ mobilitātes studenti.

kopbilde_5_maza.jpg

Pirmajā pasākuma dienā jauno studentu uzmanība tika vērsta uz universitāti un pārējiem studentiem. RSU rektors prof. Aigars Pētersons vēlēja visiem veiksmīgas studijas, SSD direktore Baiba Pētersone aicināja izmantot visas RSU sniegtās iespējas un starptautisko vidi, kurai studenti pievienojušies, savukārt SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters sāka ar praktiskākiem jautājumiem – palīdzēja studentiem atrast savus studiju grupas biedrus, izsniedza studentu kartes un citus dokumentus, kā arī atbildēja uz biežāk uzdotajiem jautājumiem gan par uzņemšanu, gan studiju procesu.

Dienas otrajā pusē Gunita Kurpniece un Marija Fjodorova no Studentu servisa pastāstīja par tā sniegtajiem pakalpojumiem un izskaidroja, kā jaunie studenti var pieteikties personalizētajam e-talonam. Turpinājumā RSU ambulances ārste Ilze Koreškova  informēja par veselības aprūpi Latvijā, bet Liena Kindzule un Reinis Gailītis no SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas atgādināja par imigrācijas procesu.

Otrā diena sākās ar praktiskākiem un akadēmisko vidi saistītiem jautājumiem. Jaunos studentus sveica un panākumus studijās vēlēja Medicīnas fakultātes prodekāne Smuidra Žermanos un Zobārstniecības fakultātes studentu mentore Karīna Krūmiņa. Turpinājumā uz skatuves kāpa studentu organizāciju pārstāvji.

2022-08-24-rsu-152.jpg

Helēna Smiltniece no RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) un Muhameds Nalīfs Ahmeds Mazārs (Mohamed Naleef Ahamed Mazhar) no Ārvalstu studentu asociācijas (ĀSA) stāstīja par studentu organizācijām un to  funkciju RSU. Vēlāk RSU ĀSA akadēmisko lietu vadītāja Hanna Tando Klēsone Hjelta (Hanna Thando Klaesson Hjelt) iepazīstināja ar e-studiju portālu, studiju kursu uzbūvi, kā arī sniedza izsmeļošas atbildes uz jauno studentu jautājumiem.

Dienas otrajā pusē jaunos studentus uzrunāja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Oskars Kokņevičs ar prezentāciju par drošību un sabiedrisko kārtību Rīgā. Savukārt komunikācijas un etiķetes eksperte Irma Kalniņa sniedza prezentāciju par Latviju. Iebraucošie Erasmus+ mobilitātes studenti tikās ar Marutu Funtu un Anitu Krastiņu, Erasmus+ programmas koordinatorēm RSU.

dsc09696.jpg

Pasākuma noslēdzošajā dienā jaunie ārvalstu studenti ieradās uz pikniku, kurā satika fakultāšu, sporta kluba un Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas pārstāvjus, kā arī deju folkloras kopas Dandari vadībā mācījās latviešu dančus un rotaļas. Pēcpusdienā liela daļa studentu pievienojās ĀSA organizētajai sporta dienai RSU Iedvesmas parkā.

Pasākuma mērķis ir ne tikai informēt studentus par universitāti, bet arī sniegt iespēju satikt jaunos kursabiedrus un iepazīt pilsētu, tāpēc pirmās dienas vakarā tika organizēta ekskursija Vecrīgā, kā arī ĀSA pārstāvji bija sagatavojuši dažādas aktivitātes, kurās jaunie studenti piedalījās pēc oficiālās programmas noslēguma.

SSD izsaka pateicību katram dalībniekam, kurš iesaistījās un sniedza jaunajiem studentiem un Erasmus+ mobilitātes dalībniekiem vērtīgu informāciju gan par pašu universitāti, gan studiju procesu, kā arī dzīvi Rīgā. Tāpat vēlamies pateikties ĀSA par dažādo pasākumu organizēšanu.